Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az autókban elhelyezett...

Az autókban elhelyezett traffipaxok mindig működnek?

Figyelt kérdés
Mélykútnál a települést elhagyást jelző táblánál mentem, mikor felfedeztem egy zöld autóban a traffipaxot. Kérdésem az lenne, hogy ezek mindig működnek, vagy még megúszhattam? Sajnos 67km/h óra volt a sebességem gps szerint.

2017. júl. 15. 14:49
 1/10 anonim ***** válasza:
Általában nem hagyják magára. A hátsó ülésen ott kellett ülnie a kezelőnek is. Persze van rajta automata üzemmód, így elképzelhető, hogy nincs kezelő és önmagában mér, de ez ritka. Itt a kérdés az, hogy be volt-e kapcsolva, vagy sem. Mer előfordulhat az is, hogy épp nem mért, csak benne volt az autóban, amíg a sofőr kiugrott valahova.
2017. júl. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ezt így lehetetlen megmondani, mivel senki nem tudja, hogy be volt-e kapcsolva vagy sem. A "mindig működik" azért túlzás, hiszen ezek is akkumulátorról mennek;meg persze kell hozzá egy sofőr/kezelő is. Az nem jellemző, hogy magára hagyják az út mellett egész napra, felügyelet nélkül.
2017. júl. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! És meg tudjátok mondani, hogy mikorra várható a csekk? Tudom ez is hülye kérdés, de általánosságban mikkora szokták kiküldeni?
2017. júl. 15. 17:55
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
67km/h -ra ne nagyon várj csekket, mert nem fog jönni. 50-es sebességhatárnál +15km/h a tűrés, erre még rájön 3km/h a traffipax esetleges pontatlansága miatt, tehát 68km/h felett jön a csekk. Ez alatt csak akkor büntetnek, ha a helyszínen megállítanak, ami nem annyira jellemző.
2017. júl. 15. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi a vigasztalást. Sajnos előfordul, hogy 68-al mentem, és igy már tuti megkapom a csekket.. Legalábbis úgy tudom akkor már jön a bünti.
2017. júl. 15. 18:06
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát, reménykedünk benne hogy nem kapsz semmit. Én kb fél éve jártam úgy, hogy 50es táblánál óra szerint 75el mentem el a traffipax mellett, mert csak akkor vettem észre amikor már elmentem mellette. Viszont nem jött semmi, úgyhogy valószínűleg épp nem volt bekapcsolva(vagy sokat csal az órám, amit nem hiszek mert az utakon kihelyezett digitális sebességmérők csak 3km/h -val mutatnak kevesebbet). Úgyhogy tudom, milyen rossz azon gondolkodni, hogy jön-e csekk, vagy sem. Egyébként törvény szerint (ha jól tudom) 90 napon belül, gyakorlatilag pedig 2, max 3 héten belül küldik a büntetést.
2017. júl. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha 60-70 napon belül nem jön, akkor fellélegezhetsz. Egyébként 30 napon belül általában ki szokták küldeni.
2017. júl. 15. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkettőtök válaszát! Én is reménykedem!
2017. júl. 15. 20:21
 9/10 anonim ***** válasza:

"Sajnos előfordul, hogy 68-al mentem, és igy már tuti megkapom a csekket."


Ne rinyálj már, ha 68-at mutat az órád, akkor max 63-mal mentél, mert a gyári órák felfelé csalnak.


Amúgy meg majd meglátod 2 héten belül, hogy kapod-e a csekket!

2017. júl. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Utolsó: írta h GPS szerint nézte! Az elég pontos!
2017. júl. 17. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!