Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A kormányban egy halk kattogó...

A kormányban egy halk kattogó hang, és enyhe súrlódás mitől lehet?

Figyelt kérdés

Ha balra mozgatgatom (apró mozdulatokkal) a kormányt az autónkban, akkor halk kattogó hangot hallok (inkább a kormánynak abból a részéből hallom, amit markolok) és olyan súrlódó, vibrálós érzés tapasztalok, mikor balra elfordítom a kormányt, mint mondjuk amikor a műbőr és a műszerfal érintkezik (bátyám autójában tapasztaltam ezt, neki a bőr borítású kormány a műszerfalhoz ért, de az autónkban kb. 1,5 centi hely van a műszerfal borítása és a kormány között).

Ez mitől lehet?

Nagy probléma állhat a probléma mögött?


Elnézést a bambáskodásért (ha ezt annak lehet nevezni), de lány vagyok, és a közúti autók kiesnek az érdeklődési körömből, így nem sokat tudok róluk. :D


2017. júl. 17. 21:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Így látatlanban szervószivattyúra tippelnék. Kívülről nem hallatszódik a kormány tekerése közben semmi fura zaj?
2017. júl. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Gyíkos a szervó. Még nem olyan nagy probléma, de huzamosabb idő után lehet belőle az, szóval addig javíttasd meg, amíg nem kerül kisebb vagyonba...
2017. júl. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem szervós a kormányunk, így ha kevés tudásommal jól tudom, akkor ez a probléma nálunk nem állhat fel.


Nem hallatszik semmi kívülről. Csak a kormány velem érintkező részében hallom a hangot, és ahogy érzem, szerintem ott súrlódik valami.

Meg az a gond, hogy ha egyenesen akarok haladni az autóval, egy picit balra kell tartanom a kormányt. Ez lehet vele összefüggésben? (Nem a gumik nyomásával van gond, mert azt direkt ellenőriztem a napokban.)


Az a baj, hogy édesapám nemzetközi kamionsofőr, és két hét múlva fog hazajönni, de az autót jövőhéten használnom kellene napi 30 kilométerekre. De kissé félek, hogy valami nagy baj van, amivel nem lehet addig várni, míg haza nem jön apám.

2017. júl. 17. 21:58
 4/5 anonim ***** válasza:

ha a kormánykeréknél hallod a hangot akkor lehet hogy a kormányba épített duda, egyeb kapcsolók körkörös érintkezőinek a súrlódásából keletkező hangot hallod. A kormánykerék közép részénél vannak a kör alakú réz érintkezők, amire rugók nyomják rá a kapcsolókból érkező vezetékek csatlakozó végeit. Ezek gyárilag valamilyen grafitos, vagy egyéb kenőanyaggal vannak bekenve, ezért a mozgásuk szinte hangtalan. persze ahogy öregszik az autó, a sok kormányzástól kopnak az érintkezők, a por is behatol, valamint a kenőanyag is kiszárad. ilyenkor elkezd hangoskodni a rendszer, a kormány mozgatásakor.

nem nagy hiba egyébként. ettől még lehet közlekedni. javítani úgy lehet, hogy a kormányt le kell venni, és ezután láthatóvá vállnak az érintkezők. vagy meg lehet próbálni valahogy hátulról egykis kenőanyagot fecskendezni az érintkezőkre. nem biztos hogy ez az út járható.


ha a kormány nem áll "egyenesen" a jármű egyenes haladásakor, az annak a jele, hogy elállítódott az első futómű. ez lehet a kátyúba hajtások eredménye, de a használat során bekövetkező természetes kopás is eredményezheti. Írtad hogy a keréknyomás rendben van. akkor ez ellen otthon semmit nem tudsz tenni. a szervízben tudják beállítani optikai műszerrel. ettől még nyugodtan használhatod a járművet.


a súrlódó hang, és a kormány állásának elállítódása nem függ össze. ez két külön hiba. a járművet használhatod, de azért a közeli jövőben nézesd meg egy szerelővel.

2017. júl. 17. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat! :)


Most kicsit megnyugodtam.

Eddig mindig nálam romlott el az autó (nem a rossz vezetésemből adódóan - ezt kiemelném! megfontolt és biztonságos sofőr vagyok, csak tolatni nem merek :D), és a szerelők eddig mindig át...tak, hiszen fogalmam sem volt arról, hogy miről beszéltek. Volt, hogy egy pár ezres alkatrész cseréért elkértek tőlem több tíz ezret, amit még apukám is ki tudott volna cserélni. Szóval, ezt a dolgot, majd apus elintézi, ha jövőhét után hazajön, mert engem szeretnek átejteni a palánkon. :D


BTW: még egyszer köszönöm a válaszaitokat!!! :)

2017. júl. 17. 22:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!