Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mire jó a peugeot 1.4 hdi...

Mire jó a peugeot 1.4 hdi motorja, mi értelme?

Figyelt kérdés

Pálya szintre szerintem kevés,előzni nekifutásból kb.

Városba meg turbódízel?

Szerintem nincs meg az egybefüggő táv,hogy megérje,a turbót gyilkolja csak azis.


2017. júl. 19. 13:30
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A személygépkocsi mozgatására jó.
2017. júl. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Pár éve még az a motor volt maga az ISTEN. Ma már csak egy "szutyok dízel", ami igazán sehova se jó. Ez azért több mint érdekes...
2017. júl. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Citroen 1.4Hdi motoros 2014-es kishasznogépjárművet vezettem, viszonylag sokat.

Tényleg kis autóban volt, tömegre nem több egy személyautónál. Közlekedésre teljesen jó. Volt, hogy napi 600km-t nyomtam le vele autópályán és nem esett atomjaira a 130-140-es tempótól. Nyilván nem ezzel fogok letolni senkit az útról, pláne nem a nagy prémium 4-5-6 literes motorral szerelt bálnákat, de van még forgalomban rengeteg 1.0, 1.2, 1.4 szívó benzinmotoros autó is. Ezeknek a tulaja mit szóljon?! Ezekhez képest egy álom, kifejezetten dinamikus. Ha nem tudsz vele előzni, akkor ott más baj van.

2017. júl. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
64%
Az hajcsa a ótót, de arra elég jó, mer telleg gurul ha gázt adsz.
2017. júl. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
61%
Arra hogy elvigyen A-B.be viszonylag alacsony üzemanyag fogyasztás mellet.Pályára meg miért ne lenne jó? 130-at kényelemesen viszi mint minden mai autó.Turbó gyílkolás már sok benzinesbe is van lásd A Suzuki-nál és a VW konszensz tagjainál is egyre több turbó benzines autó jelenik meg.Akkor ezeket se használjuk városba mert gyílkoljuk a turbót? Sajnos ez van a technika fejlődésével el kell fogadni ezeket a dolgokat,vagy akinek nem tetszik járjon Ladával.De nyakam a tőkére hogy ennek a kérdésnek megint a szokásos a célja hogy előjöjjön a benzin vs Diesel harc :D
2017. júl. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Van az ismertségi körben több ilyen motoros autó is. Az egy nagyon jó kis motor nincs se részecskeszűrő, se kettöstömegű a többségében az ezzel szerelt autóknak és kimondottan bírja a városi nyüstölést. A Pug 206-osban kimondottan erősnek hat, de egy 307-est is szépen mozgat, persze az aszfaltot nem fogja felszaggatni.
2017. júl. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
21%
ótópályára szerintem 500le alatt minden kevés
2017. júl. 19. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Én egy ezer éves Kangoot hajtottam régen az 65 lóerő! 1.5 DCI és érdekes módon képes volt kényelmesen 130-as tempóra, padlóval 150. Első három fokozatban a városban pedig a dízelessége miatt ugrott, mint a nyúl.

El vannak nagyon tájolva az emberek, ma már 200 lóerő alatt semmi se jó?

Oké, hogy nem érdemes gyenge autót venni, meg három hengeres ezres vackokat, de azért nem kell átesni a ló túloldalára se. Ez a motor tudhat 100 lovat tippelésem szerint, azért az már legyen elég...

Városba is lehet turbódízelt, csak tudni kell akkor használni.

2017. júl. 19. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

HDI az egyik legjobb dolog ami francia autókba került. :D


Amúgy meg a szabályokat betartva bőségesen elegendő az a motor is.

2017. júl. 19. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!