Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A klima bekapcsolás után fél...

A klima bekapcsolás után fél percre elindul aztán leáll ha beindul az se mindig. Hol keressem a hibát? Gáz van benne, relék jók

Figyelt kérdés
Seat ibiza,klima
2017. júl. 22. 13:36
 1/8 anonim válasza:
tedd 16-18 fokra akkor jo lesz
2017. júl. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Beviz Elek ***** válasza:
A hűtőventilátor bekapcsol?
2017. júl. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem kapcsol be általába,ritkán beindul fél percre
2017. júl. 22. 14:11
 4/8 Beviz Elek ***** válasza:

Ha jól sejtem, akkor 2 venti van rajta. Most még én is szenvedek vele (A3), de ha jól vettem észre, akkor az egyik a hűtővízre kapcsol, a másik a klímára.


Ha beindítod a hideg motort és bekapcsolod a klímát, akkor fél perc múlva már mennie kell a ventilátornak, különben túlmelegszik a klíma és kikapcsol (tolja neked a levegőt, de nem hideget). Ilyenkor ha óvatosan megtapogatod klímacsöveket, akkor érzed hogy valamelyik rohadtul forró.

Talán egy ventilátorcsere segít, de érdemesebb kivenni és próbálgatni.

2017. júl. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Szerintem érzékelő gondja lehet
2017. júl. 22. 15:25
 6/8 anonim ***** válasza:
Expanziós szelep hiba, vagy a nyomáskapcsolód romlott el, ha tényleg van benne gáz.
2017. júl. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Beviz Elek ***** válasza:

Lehet érzékelő, ventilátor, kábel, vezérlőelektronika, sokminden. Ezért írtam hogy le kell tesztelni. Bár ha van egy sejtésed amihez ragaszkodsz, akkor miért kérdezed meg hol keresd a hibát?


Az nem elég ha ritkán kapcsol be a ventilátort, de több oka lehet amiért nem megy eleget.

2017. júl. 22. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
A számitógép azt irta ki hogy a kompresszor müködik,visszint a kompresszor vezérlője nem és állandó áramot kap.Kilátásba helyezett egy kompresszor cserét de szerintem nem annyira komoly a baj csak lusta volt és elküldött másik szerelöhöz
2017. aug. 6. 11:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!