Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Napi kb.50km autózás és pár...

Napi kb.50km autózás és pár külföldi útra dieselest vagy benzinest? 15-20-ezer km évi.

Figyelt kérdés
2017. júl. 23. 09:49
 1/10 anonim ***** válasza:
37%
Benzin
2017. júl. 23. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Dízel.
2017. júl. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Benzin.
2017. júl. 23. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
37%
Benzin
2017. júl. 23. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
37%
azért nem ártana tudni milyen autóról beszélünk és hány évesről, valamint a napi 50 km városban furikázva, vagy abból 48 autópálya...városban benzines, amúgy dieselt vennék. Én 32 km-t megyek naponta országúton, ezért vettem dieselest. a nejem meg 3 km-t megy munkába, neki ezért van benzines.
2017. júl. 23. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
35%

25km oda, 25 vissza?

Én erre benzines vennék. Ez nem olyan hatalmas táv. Télen a dízel ennek a felét nem üzemmeleg motorral tenné meg.

Én napi 230km-t megyek, amiből 200km autópálya, ezért nem volt kérdés a dízel. Ez a 25km szerintem nem az a kategória, aminél érdemes.

2017. júl. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
37%
Én dízelt vettem napi 50 km-re, ami 25 oda, 25 vissza országúton. Az f***ság, hogy az út felét nem üzem meleg állapotban tenné meg, -20 fokban is beindítom, járatom 5 percet, majd elindulok és 2 km múlva már üzem meleg. Itt már ha nincs sok város benne, akkor simán lehet dízelt, viszont neked ha a benzines tetszik jobban, akkor vegyél egy nagyobb benzinest, az is teljesen jó lesz.
2017. júl. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
53%

Neked 1.6 CRTDI-m van és az idei hideg télen 30 km-es egybefüggő városi etapon (Bp keresztbe hétköznap leállítás nélkül) se ment az olajhőfok 73C fölé.

Ugyanezen télen Kaposvárról Szegedre országúton figyeltem az olajhőfokot: kb. 20 km kellett mire felkúszott 85C-ig.

Szintén idei télen Egér útról indulva az M7-esen elég volt 10 km a 85C-os olajig.


Azaz igaz is meg nem is az előttem szólók állítása, hogy mennyi idő alatt melegszik be a kocsi.


ui: sosem a hűtőfolyadék, hanem a motorolaj hőmérséklete a mérvadó üzemmelegség szempontjából.


A kérdésre adott válasz majdnem lemaradt: ha a kiszemelt dízel be tud rendesen melegedni a napi használat alatt, akkor azt venném, ha nem, akkor benzinest. Fent említett kocsim nem tud városban bemelegedni, ezért BKV-zok, hétvégén meg ingázok 2x200 km-t.

2017. júl. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Igen,25 oda és annyi vissza.1.9tdi-t néztem.Ez a munkábajárás,+ a "saját" használat.Elmenni erre-arra.
2017. júl. 23. 16:41
 10/10 anonim ***** válasza:
31%

Jó, akkor a 7-esnek kivételesen -20 fokban 2km megtétele után is üzemmeleg az olaja. Rendben, nem vitatkozok.

Gondolom a részecskeszűrő és mindig kivétel nélkül akkor kezd el regenerálni mikor beindítja a kocsit és pont végez mire odaér.

Rendben, de azért nem ez a jellemző.


Én is úgy használom, mint a 8-as. Hétközben teremgarázsban áll a kocsi és BKV-val járok, mert kapok bérletet a munkáltatómtól. Ha lehetne választani, akkor azt az évi 120.000-ot inkább üzemanyag-utalvány formájában kérném. De sajnos nem lehet.

Hétvégén pedig M6 Budapest-Pécs-Budapest. Az év majdnem minden egyes hétvégéjén. Így is beleszalad év 25.000km.

2017. júl. 23. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!