Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Honda Prelude Megéri? Nem...

Honda Prelude Megéri? Nem lesz gond?

Figyelt kérdés
Nagyon régóta vágyam egy Honda Prelude, egyik kedvenc autóm! Most úgy hozta a sors hogy régi álmom válhat valóra, és vennék egyet, ám kicsit tartok tőle mert ez egy automata darab. Sok jót hallani róla, hogy a hinda minőség az mégis elég színvonalas, viszont picit aggaszt, hogy egy közel 20 éves ( 95-ös évjárat )autoamata váltó milyen meglepetéseket okozhat. Nem tartok magától az automatától, mert vezettem ilyet, ez nem gond, ésjok a tapasztalatok. Csak a kora amitől aggódok. Ti mit gondoltok? Mi a véleményetek? Lehet ebből jól kijönni, vagy csak bukó lehet a vége? Az autó külföldről érkezett, gondolom ott azert vigyáztak rá,csak Nehogy itt adja be a kulcsot nekem.

2017. júl. 25. 21:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha álmod válna vele valóra, akkor vedd meg én ezt gondolom.
2017. júl. 25. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Külföldön is sem csodalények élnek, hanem emberek, akik mindenfélék. Van közöttük is, aki kíméli az autót, van aki tapossa, van, aki rendszeresen átnézeti és van, aki az élére állítja a garast.

Ezért az ilyen feltételezésekre én nem adnék, hanem helyette nézze át egy szakember, aki ért a Hondákhoz és ahhoz az automatához. Ha egy hozzáértő megy vele egy kört, már abból következtetéseket tud leszűrni.

2017. júl. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 crudy ***** válasza:
En azt gondolom h egy baratom alma valt valora amikor megvette ket honapja. Azota negy uj gumi de vegulis az kell, egy valto vezerlo, egy szelepfedel es karter tomites illetve pont most szaltam ki belole mert a baratom az ut szelen kenyszerult hagyni mert elfojt az olaj a hengerfejnel. Szet szakadt feltengel gumiharang, hatso fekcso es a balhatso feknyereg. Ez azert volna mert szar a prelude? Nem, azert mert ez 25 eves auto es amikor vetel elott volt mondtam neki h petikem, oke vedd meg ha van affinitasod ezt most felujitani es rendbe tenni azok alapjan amiket most latunk es meg foglalkozni azzal amirol meg nem tudunk. -persze persze majd szepen aprankent helyre hozom. De nem igy volt, neki kellett gyorsan egy elso auto es most h kolteni kell ra mar annyira nem tetszik neki. Ezt dontsd el te is, a 20 eves autora mar kolteni kell es naiv teveszmek h kulfoldrol jott ezert vigyaztak ra. Ilyen szempont nincs autovasarlasnal. Olyan szempont van, hogy meg kell nezni, vinni kell szakembert, el kell vinni szervizbe h ranezzenek es a latottak alapjan kell jo dontest hozni. De meg ha jo allapotban is van akkor is 22 eves es sok baja lasz. Ha ez nem tetszik es neked cruiseolosra kell meg h szep auto legyen alattad ami mindig kesz van es nem akarsz ra kolteni akkor nagyon nem ajanlom. Alapvetoen viszont tenyleg jo konstrukcio, ha hosszutavra terveznel vele a valtora tegyel ferre.
2017. júl. 25. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsokat. Nem hajtani kell, meg raposni neki, hanem az élmény, a megjelenés miatt. Vásárlás előtt természetes, hogy át szeretném nézetni, és amiket megállapít a szerviz azokat javittatom elsőkörben. Másik dolog hogy ezen is gondolkozok, mert azt mondták egy jó Honda szervizessrl jibban járnék mint egy szakszevizbmert gyakran azok nem annyira alaposak.. :/ nem tudom.. Nem ismerek ilyen szervizest, csak azt látom amit az intentet Honda Szervíz néven kidob. Költeni pedig minden autóra kell, csak ugy érzem szívesebben költöm olyanra akit szeretek :) így az autóra is szívesebben költöm ha a szivem csücske lesz.
2017. júl. 25. 23:04
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha szerelem akkor mit foglalkozol azzal hogy megéri-e. De ha feltétlenül választ akarsz találni a kérdésre, akkor az az hogy nem, nem éri meg. 22 éves autó, egy Honda-szinten eléggé buta motorral ÉS automata váltóval.

" Lehet ebből jól kijönni..?"

Nem. Nem lehet, ha pusztán az anyagiakat nézzük.

De szärjál rá, tetszik az autó, vegyed! A szerelem az meg majd elmúlik...

2017. júl. 26. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Beviz Elek ***** válasza:

Szèp autó, de automatát nem vennék. Nem azért mert annyira rossz (nem tudom hogy milyen..), de egy ilyen sportos kocsi legyen kézi.


Mivel öreg, valószínűleg sok baja lesz. Itt is érvényes hogy nem azért mert rossz autó, egyszerűen öreg és sosem tudni hogy mi mikor adja meg magát. Csak hogy egy jó példával éljek, az én 20 éves autómon elrohadt a fékcső. Nem egy kopó, romlandó alkatrész, de 20 éve kapta a trutyit az útról....


Szóval sok ilyen baja lesz, ha szervízbe futsz mindennel, akkor a gatyád rámegy és annyi pénzt tolsz bele mintha egy új Ferrarit tartanál.

Akkor érdemes ilyenbe belevágni ha mondjuk a kasztni ès a motor újjáépítésén kívül mást megcsinálsz magadnak.

2ok:

-mivel sok apró baja lesz, sokat kell szervízbe vinni, rengeteg munkadíjat fizetsz

-pl nálam mikor eltört az önindítóban egy műanyag, akkor 4000ft-ért Németországból elpostázták az alkatrészt. Hidd el hogy a szerelő nem fogja 2 napig a netet bújni hogy találjon valamit, inkább 30ért becseréli a tiédet egy felújítottra, tehát 30+munkadíjban lesz a vége.


Érdemes átgondolni, nagyon megéri régi autót tartani, de csak akkor ha magadnak szereled. Ha nem, akkor újabbat kell venni.

2017. júl. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!