Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kompresszoros autók nem áznak be?

Kompresszoros autók nem áznak be?

Figyelt kérdés

Mármint elsőre tudom furán hangzik a kérdés.

Azokra a kompresszoros autókra gondolok, amik főleg USA-ban láthatóak, mikor a motorháztetőn kinyúló beömlőn szívja be a levegőt. Esős időben azokkal nem kell vigyázni, nehogy vizet szívjon a motor? Vagy ezt valahogy megoldják?



2017. júl. 26. 23:03
 1/9 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
100%

Ezek elég durva tuning cuccok.

Nem bevásárolni járós autók. Garázsba tartja őket a gazdájuk letakarva és csak akkor indul el velük ha jó idő van. Vagy találkozó vagy bütyköli vagy valami.

2017. júl. 26. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen azt sejtettem, hogy nem mindennapos használatra vannak, de akkor elvileg ha jön egy futózápor akkor is rögtön illik vele fedett helyre menni vele, vagy legalábbis a motort leállítani, hogy ne szívjon vizet?
2017. júl. 26. 23:26
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tud túl sok vizet szívni, hacsak nem gyűlik fel előtte. Sima esővíztől ha beesik semmi baja nem lesz egyik motornak sem (sőt, méglehet jobban is fog menni (egy régebbi biztosan, az újabbaknál a számítógép nem tudom mit és mennyire állít el), elég csak rákeresni arra, hogy vízbefecskendezés. Én anno foglalkoztam a témával, kiépítettem egy vízbefecskendező rendszert az akkori autómra. Végső állapotában óránként 2 liter körül volt a bejutó víz mennyiség, de felmentem 8-10-ig is, akkor sem volt semmi baja, csak akkor már túl gyorsan fogyott a víz, meg nem ment annyira az autó mint előtte.)
2017. júl. 26. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Rákerestem, most olvasgatok a témában, ez enyhén szólva új nekem. :)
2017. júl. 26. 23:46
 5/9 anonim ***** válasza:
16%
A víztől nem lesz baja a motornak??? Ezt meséld el a Fiat Pandának is, mert az erről nem tud, azt hiszi, hogy a vizet nem lehet összenyomni, ezért a hajtókarok el tudnak görbülni. Vagy félreértettem valamit.
2017. júl. 27. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Fiat Panda... ehhh, autókról volt szó meg motorról :D

nem bevásárló kocsiról fűnyírómotorral :P

2017. júl. 27. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hát ha csak nincs felhőszakadás. Az hogy beszív pár csepp vizet, attól semmi gondja nincs a motornak, sőt bizonyos szempontból még jó is (igen, ez is furcsán hangzik). De ezek hobbi járművek, esőben nem nagyon járkálnak velük, mert a vizes aszfalton amúgy sincs sok tapadás.
2017. júl. 27. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
5: Annyi víz persze már kinyírja a motort ami nem fér el az égéstérben. De említsük meg hogy ez a dízel Pandáknál probléma, mert azoknál kisebb mint a benzineseknél. Ezek a nagy kompresszoros amerikai vadállatok meg nem dízelek.
2017. júl. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
#5 a víz belülről hűti az égésterek, később alakul ki kopogásos égés, nagyobb lesz a motor teljesítménye. Az hogy közben gőzzé válik, jelent még pár Nm plusz nyomatékot.
2017. júl. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!