Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen motort ajánlotok?

Milyen motort ajánlotok?

Figyelt kérdés

Ahogy olvastam, kezdőknek kb. a 125ccm ajánlott, vagy ez alatt... nekem még sosem volt motorom, csak kerékpározni szoktam, azt átlag feletti szinten űzöm :-)


Felhasználási területe a kerékpározásoshoz hasonló lenne, tehát városi ingázás továbbá túrázás erdőn-mezőn :-) .... kb. 60-40% arányban mennék városban, közúton illetve földúton, terepen, tehát ezért én a supermoto típusokra gondoltam... amúgy több féle motorfajta is tetszik, de felhasználást tekintve ezt találom a legjobbnak. Jól gondolom? :-)


- Nem szükséges a kategóriában a legjobb teljesítmény, mert várhatóan feljebb fogok lépni egyszer, inkább az olcsó fenntarthatóság a fontosabb most, meg a megbízhatóság, hogy ne kelljen költeni rá sokat.

- 100-as tempót tudja tartani, városban azért legyen fürge.


Árat 5-600k-t mondanék, de ha ez kevés a fenti kritériumokkal, akkor inkább összegyűjtöm rá a pénzt, de megbízható, olcsón fenntartható kéne :-)



2017. júl. 27. 01:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Ezek szerint A1 vagy A2 jogsid van?
2017. júl. 27. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Az nincs. B-s ugyan van, de ha összegyűlik a pénz mondjuk a motorra, akkor előtte azt is letenném, vagy közvetlenül előtte megvenném, mert saját motorral is meglehet csinálni...

Amúgy olyant is hallottam, hogy B-sel lehet vezetni, de különbözeti vizsgáról is... gondolom b-sel manapság nem lehet.

2017. júl. 27. 11:53
 3/6 Szolovjov ***** válasza:
A 125-ösök vagy az alattiak nem tudják tartani a 100-as tempót. Jellemzően egy 125-ös 4 üteműnek kb. az a végsebessége. Így utazóban 80 ami még kellemes nekik.
2017. júl. 29. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia

Én egy 250-es MZ-t végy Etz-t ajanlanek, én mz-n tanultam meg vezetni. Ezeknek könnyen forog a kormány is es könnyű maga a motor is. Es nem nehéz megszerelni oket!

Szerintem első motornak gondolkozz ezekben.

Csak azert mondom mert a többi motornál jobban kell dőlni kanyarodasnal es kezdőként lehet h ilyeszto lenne kicsit a nagy dőlésszög.

Mellesleg ezek nem mennek tul gyorsan, de epp eleg ahhoz , h elvezd a motorozás oromet. ;)



20/L

2017. júl. 29. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


100-as tempó akkor mindegy... :-)


Mz-k nem tetszenek, maibb típusú motorok tetszenek, azokból meg inkább regieket láttam, habár biztos olcsóbbak is.


250-eseket is írhattok akár...

Amúgy nem hiszem, hogy ne tudnám elvezetni rövid gyakorlás után, mármint az eldőlést tekintve, mert azért elég sokat kerékpározok... persze egy motor jóval nehezebb, de azért elég hasonló felépítés :-) simsonnal mentem már kb. 20-al, nem találtam vészesnek, meg meg is tudtam fordulni vele 2 sávon belül nagyívben, anélkül, hogy eldőlnék xD

2017. júl. 31. 21:48
 6/6 A kérdező kommentje:
Amúgy nem is a sebesség érdekel, hanem inkább a motorozás, hogy el lehet vele menni ide-oda... majd később ha esetleg nagyobb motorom lesz, akkor egy 150km/h -t bíró bőven elég lesz, mert akkor nincs az sem, hogy autópályán lassan zötyögök, mert van benne tartalék is. meg annál többel nem is mennék, mert mégiscsak motoron ülök és nem autóban, ami azért véd baleset esetén, míg egy motor nem...
2017. júl. 31. 21:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!