Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Dacia szalonban nagy pofátlans...

Dacia szalonban nagy pofátlanság alkudni?

Figyelt kérdés

Azt hallottam, még mindig ritka ha magánszemély új autót vesz, és nyugodtan próbáljunk alkudni a vételárból.

Egy 10 milliós kocsinál el tudom képzelni, de mondjuk egy eleve nagyon olcsó kocsinál nem gáz?

Van valakinek tapasztalata ezügyben?

A forgalomba állítás költségei kb 150 ezerre jönnek ki egy 3,5 milliós autónál. Le lehetne ezt alkudni az árból, vagy mondjuk felét?

Vagy elhajtanának hogy mit képzelek én, így is fele annyi mint egy másik ugyanilyen tudású autó?


2017. júl. 27. 02:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ésszel kell alkudni, érezzék a szalonban, hogy valóban autót akarsz venni, de nem biztos, hogy tőlük, ők csupán egy lehetőségnek számítanak a többi szalon mellett.

Meg lehet azt is játszani, hogy be sem teszed a lábad a szalonba, hanem első körben írsz egy normális hangvételű emailt a szalonoknak, amiben érdeklődsz a lehetséges kedvezményekről, stb.

Nem elképzelhetetlen, hogy engednek az árból, vagy ajándékba adnak egy téli gumi szettet, navigációt, vagy más extrát.

A lényeg,. hogy nem egy szalonban kell erőlködni, hanem több szalont kulturáltan versenyeztetni.

2017. júl. 27. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A versenyeztetés teljesen normális, tudok is rá példát közvetett környezetből, működött.

Érdemes kisebb, vidéki szalonokat is felkeresni, mert nekik alacsonyabb a rezsiköltségük, így akár nagyobb kedvezményt is tudnak adni (én pl. Bp-ről Békéscsabára járok márkaszervízbe, mert az utiköltség/utazási idő ellenére is tízezreket tudok spórolni az alacsonyabb szervízdíj révén). Nyugodtan kérj annyi árajánlatot, amennyit csak bírsz, vezesd őket összehasonlítható formában és az épp aktuális alku során nyugodtan érvelhetsz azzal, hogy "a másik, XY kereskedő már odaadta volna 3,5M helyett 3,4M-ért, maga adja-e kevesebbért vagy ad-e ilyen-olyan extrát plusszban?".

2017. júl. 27. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem az autó márkáján múlik, hogy pofátlanság-e alkudni. Az autó kereskedésekben általában a központilag megállapított árrés bizonyos mértékén belül van lehetősége az értékesítő munkatársnak mérlegelni, hogy a létrejövő értékesítés reményében egyedi ajánlatot is tehessen. Ez lehet árengedmény, lehet valamilyen extra felszereltség, de akár valamilyen kiegészítő, vagy szolgáltatás is. (pl vonóhorog, tetőcsomagtartó vagy bizonyos ideig az időszakos karbantartás költségeinek az átvállalása, stb)

Ha nincs ilyen lehetőség, úgy is szét fogja tárni a kezét, hogy sorry, de kultúrált formában igenis, érdeklődni kell ezügyben még egy Dacia kereskedésben is.

2017. júl. 27. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Tapasztalat szerint inkább extrákat lehet alkudni pl. GPS, téli gumi, ködlámpa vagy vonóhorog. AZ árból nem nagyon szoktak engedni.
2017. júl. 27. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Profi válaszokat kaptál, ezeket oszd be. Helyedben írnék néhány szalonnak, akár vidékinek is. aztán meglátod. Én nem kaptam forintkedvezményt, de viszont komplett téligumi szettet felnivel, különböző készleteket, nagy táskát, lábgumikat hólé szétfolyás ellen, meg ezt-azt..
2017. júl. 27. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A forgalomba helyezés költségei kiszámolhatóak, hiszen nyilvános adatok. A 150 ezerben nyilván a kereskedőnek van egy kis haszna, mondjuk inkább úgy, munkadíja, abból esetleg lehet faragni. De a hatósági szabott árakból, mint pl. vagyonszerzési illeték, műszaki vizsga, rendszámtábla, forgalmi díja biztosan nem. A vételárból meg lehet próbálni.
2017. júl. 27. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!