Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Titeket nem riasztanak el a...

Titeket nem riasztanak el a borzalmas közúti balesetek a jogsi megszerzésétől?

Figyelt kérdés
Olyan sokról hallani, ahol a vétlen fél hal meg, mert pl egy őrült 120-szal áthajtott a piroson. Szeretnék jogsit de ilyenkor úgy megijedek, hogy akár én is lehettem volna az a vétlen fél, ha már lenne jogsim...
2017. aug. 3. 20:47
 1/9 anonim ***** válasza:
91%

Az rosszabb ha a buszmegállóban ácsorogva csapnak el 120-al.

Egyébként én is tartok a balesettől, egy ideje nem megyek 90 fölé országúton.

2017. aug. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%

Nem rémiszt meg, hogy mostanában a buszok folyamatosan kigyulladnak, kiégnek, árokba borulnak?

Figyelj.. Ha meg kell halnod akkor és ott az úton,akkor meg fogsz halni. Ha kocsiban vagy, úgy, ha gyalogosan úgy, ha buszon, akkor meg úgy. Benne van a pakliban,hogy balesetet szenvedsz, de ennyi erővel az ágyból se kelj fel, de vigyázz, mert ott is a fejedre pottyanhat a vakolat. Magabiztosan kell vezetni, rutint kell szerezni, és BÍZNI. Bízni abban, hogy a másik sofőrnek ugyanolyan fontos az egészsége, családja, gyerekei, hogy vigyáz magára, és másokra. Bízni abban, hogy a másik sofőr sem véletlenül kapta meg a jogsit. Részeg marha bármikor jöhet veled szembe, sajnos, arra felkészülni nem nagyon lehet.

De ott van apósom, 50 év körüli, lassan 30 éve vezet, balesetmentesen.

2017. aug. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
7%

2

"Ha meg kell halnod akkor és ott az úton,akkor meg fogsz halni"

Áhh, szóval nem tehetsz semmi ha ez neked meg van írva, ne is ellenkezz, hiába.


Ez egy nagyon veszélyes butaság. Nincs megírva sehol semmi. Ha óvatos vagy sokkal nagyobb eséllyel kerülöd el mintha óvatlan.

2017. aug. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem tudhatod. Lehet,hogy teljesmertekben elkerulhetetlen. Inkabb valaszolj a kerdezonek,mint masba koss bele.
2017. aug. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én is, de néztem durva baleseteket és szinte rosszul voltam, sőt öklendeztem is, de meg kell erősíteni a jellemet és nem kell mindig a balesetet látni, ennek ellenére szem előtt kell tartani sajna... volt valahol, hogy ember félt kimenni az utcára esetleges balesetek miatt, rávették és elütötte egy busz. Van aki folyton kiteszi magát durva szituknak és semmi nem éri ( csak egyszer kell baj :( ) Ez ilyen.
2017. aug. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A balesetek látványa bennem azt erősíti, hogy még óvatosabban, még körültekintőbben közlekedjek. Nem vagyunk egyedül az úton, és sajnos sok embertársunknál tapasztalok felelőtlenséget, erőszakosságot, figyelmetlenséget. Sok esetben tudtam segíteni másoknak azzal, hogy vészfékezéssel tettem lehetővé egy rosszul felmért előzés befejezését, elsőbbség meg nem adásakor kitértem, vagy lassítottam, a siető elől pedig félrehúzódtam. Bármikor előfordulhat velem is, hogy elkerüli valami fontos dolog a figyelmemet, és sorsdöntő lehet, ha a másik közlekedő partner hasonló módon tud segíteni.
2017. aug. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Péter86-08-21 válasza:

Nekem motorral eddig két balesetem volt mind a kettőből mondhatni karcolás nélkül álltam ugy fel hogy mind két esetben tk.ra tört a motor (és egyik helyzetben sem én voltam a hibás fél) sokan szídják a motorosokat hogy hű meg ha...viszont a közlekedés kultúra az biztos hiányzik az országban illetve hogy tekintettel lenni a másikra.

Vissza térve...kb másfél eve van jogsim de vezetek kb 2007 óta hol kocsit hol motort

Ebből kb 2010 óta napiszinten 100 km /nap (futárként dolgozom)

Sokat számít az hogy kinek mekkora rutinja van és az éles helyzetet pánik nélkül hogy tudja kezelni.

2017. aug. 4. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Engem inkább az agresszió tántorít el tőle.
2017. aug. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az a rossz, hogy az agresszív, kialvatlan, alkoholos, mobilozós vezetők után már a drogosok is az utakon!

1 mp alatt 50 km-es sebességnél 14 méter teszünk meg, és sokaknak még több is kimarad/kiesik!

2017. aug. 6. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!