Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek 6-10 év múlva egy...

Szerintetek 6-10 év múlva egy CBR 600 RR (2006) elavultnak fog számítani?

Figyelt kérdés
Jelenleg 18 éves vagyok és a fent említett motor az álmom. Minden lenyűgöz benne a hangja a kinézete, viszont a 2013, illetve az újabb modellek nekem nem tetszenek. Ráadásul az A jogsit csak 24 évesen rakhatom le, szóval lényegében egy örökké valóság. Szerintetek mire eljutok odáig, mennyire lesz elavult?

2017. aug. 6. 20:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Egy 2006-os motor 10 év múlva 21 éves lesz. Nézz meg pár motort, ami most 21 éves, kábé annyira lesz majd elavult ez a motor.


Nézegesd az időközben megjelenő motorokat is, más márkákat és modelleket is. 10 év alatt sokat változhat az ízlésed. Nekem pl. sokáik a speed bike-ok jöttek be, de egy idő múlva "átálltam" a naked-ekre.


Tíz év múlva, 2027-ben is biztosan lesznek jóféle páréves használt motorok, és azok most még csak max. tervezőasztalon léteznek.

2017. aug. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, ha megcsinálod az A2 kategóriát, akkor lehet A jogsid 20 évesen! (vagyis pontosabban, elkezdheted az A képzést 2 évvel a sikeres A2 vizsga után)

Másrészt pedig az "elavult" sok dolgot jelenthet. Most egy 20 éves Yamaha XV535-öm van, szépen felszerelve, gyakran megfordulnak utána az utcán, tényleg szépen néz ki. Egyik barátomnak Yamaha TDM 900-a volt (ha jól emlékszem 99-es talán), valami 110 LE, ami tökéletesen megfelel a 2017-es 900-1000 köbcentis adventure-touring normáknak, az idei Versys 1000 is hasonló teljesítményű.

Természetesen mivel a te esetedben sportmotorról beszélünk, nyilván "elavult" lesz 10 év múlva pl. végsebesség szempontjából. Idén az aranyérmes a Kawa H2R, literes motorral, 400 km/h végsebességgel, valószínű, hogy 10 év múlva kitalálnak majd valami gyorsabbat.

Viszont hétköznapi motorosoknak az utcára, túrázni, bőven megfelel szerintem egy jól karbantartott 15-20 éves motor, pláne ha keveset futott.


Szóval ha MotoGPzni akarsz akkor 10 év múlva már nem lesz jó neked egy mai motor sem, de utcai használatra simán elmegy.

2017. aug. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Fogalmam sincs, mit jelenthez az, hogy egy motor elavult. Egy régi pannónián is lehet jót motorozni. Bevallom én nem tudom az elavult szót és a motorkerékpárt párosítani. ( Oké, lehet mondani olyasmit, hogy ez ez még karbis modell, ez meg már injektoros ésatöbbi, csak éppen nem feltétlen ad hozzá ( vagy vesz el ) a motorozás élvezetéből ).

Ha esetleg a műszaki színvonalra gondolsz akkor rossz hírem van - az a gép már most is matuzsálem sok szempontból. 11év alatt rengeteget fejlődtek a motorok is, és a CBR 600RR 06 műszaki színvonalát nem lehet összehasonlítani a legújabb gépekkel. A mostani sportgépek mindenféle rajtelektronikás, fejlett tracking controlos, giroszkópos csodákkal, menetprogramokkal és egyéb hasznos és haszontalan nyalánkságokkal szórakoztatják a nagyérdeműt.

Ettől függetlenül az RR sorozat mindegyik darabja ( a régebbiek is ) igazi motoros csemegék és nagyon élvezetes velük gurulni.

Szerintem inkábba te gondolkodás módod furcsa picit, de ez addigra meg fog változni mire "A" kat. jogsit szerzel.

2017. aug. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A motorok azok nem avulnak el látszatra, nem úgy van, mint egy autónál, hogy egy régi 100-as Audi például már szinte ciki (csak példa), ellenben egy vele egykorú bármilyen Honda nem hat olyan idősnek, az emberek nem is értenek hozzá. Szóval egy motor mindig menő tud lenni. Főleg egy nagyhangú, jól menő sportmotor. Az 21 évesen is kemény lesz.
2017. aug. 6. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ne azzal foglalkozzál hogy mennyire elavult vagy nem. Persze nyilván elavult lesz technikai értelemben, egy akkor 17 éves motor, de az ha karban van tartva akkor ugyanakkora élmény lesz mint ma. És ez a lényeg a motorozásban, nem az hogy mennyire új technika csillog alattad. Bár nyilván van olyan akinek az is fontos, de akkor nagyon kevés motoros lenne az utakon, ha ez lenne az elsődleges szempont.
2017. aug. 7. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!