Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a magyarázata annak, hogy...

Mi a magyarázata annak, hogy az akku nem képes már a dudát sem megszólaltatni, ha nem jár a motor, ennek ellenére az önindítót gond nélkül meghajtsa?

Figyelt kérdés

Nem értem ezt a jelenséget. Elvileg az önindító igényli a legtöbb áramfelvételt az összes fogyasztó közül, mégis a haldokló (?) akkumulátorom gond nélkül forgatja az önindítót. Ennek ellenére minden más fogyasztó kontaktráadáskor gyengén működik. A duda épp hogy csak kattan egyet,az ablaktörlők lassan mozognak,a fűtő ventilátor érezhetően lassabban forog, amennyiben nincs töltés és nem jár a motor. Mi erre a magyarázat?


Előre is köszönöm!



2017. aug. 7. 12:23
 1/6 anonim ***** válasza:
79%
Az önindító általában biztosíték nélkül van bekötve az elektromos hálózatba, mert olyan áramot vesz fel, amire értelmetlen olvadóbiztosítót méretezni. Ha neked csak az önindító működik jól, minden másnál óriási feszültségesésre utaló jeleket tapasztalsz, akkor valószínűleg a biztosítéktáblánál van a hiba, ott is a bemenő oldalon. Én ennyiből arra tippelnék, hogy a biztosítéktábla bemenő kábele valamelyik végén lelazult, esetleg oxidos a csatlakozás, ahol jó pár volt eltűnik.
2017. aug. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mivel egy 1984 es Golf II -ről beszélünk,ez abszolút nem kizárt . Nagyon szépen köszönöm!
2017. aug. 7. 12:39
 3/6 A kérdező kommentje:
Hozzátenném, hogy ez a jelenség járó motor esetében nem érvényes. Értem én ezalatt azt, hogy minden fogyasztó normálisan működik, ahogy a generátor tölteni kezd. Ha oxidáció lenne a gond,nem kéne ilyenkor is gyengén működjenek a fogyasztók?
2017. aug. 7. 12:54
 4/6 anonim ***** válasza:

A töltés először a biztitáblán megy át,mert ott van a töltés bizti ugye.Ilyenkor rásegít az elektromos rendszerre,ha jár a motor.Az aksi - az központi test a motoron és a karosszérián. Az aksi + a bendix erős áramú részére van kötve és arról van az önindító csatlakoztatva és csak a bendix-et vezéreled a gyújtáskapcsolóval indításkor egy vékony vezetékkel(ez a harmadik az önindítón) nem az önindító árama megy át a gyújtáskapcsolón.A többi áramkörben is eljut az feszültség a kapcsolókig,már a gyújtás ráadásakor,de nálad csökkentve vmiért.A bendix behúzásához viszont még elegendő.

Neked a biztitábla mögötti főáramú vezeték csatlakozásánál,vagy a vezetékben lesz a hiba,mert ez egy külön ággal van lecsatlakoztatva az erősáramú főkábelről.

Nem írtad milyen autó,mert vannak olyan elektromos rendszerűek is,amelyek már közvetlen az aksi + csatlakozása után már több erősáramú biztikkel vannak szétosztva az áramkörök a gyengeáramú biztosíték táblához.

A FORD PL így oldja meg.

2017. aug. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

4-es vgyok.

Ha ez nálad is így van megoldva,külön erősáramú biztikkel közvetlen az akksi után, és ha van olyan fogyasztó,ami hibátlanul működik,akkor először ennél a táblánál keresd a hibás csatlakozást.A táblába bemenő,kimenő vezetékeinél és az erősáramú biztik kontakt hibáival.

2017. aug. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ugyanez a helyzet velem is csak hogy az ablakemelő motorok nem kapnak elég feszt valamiért amikor álló helyzetben aksival felhúzom az ablakom. Direkt új akkut vettem e miatt de a jelenség változatlan maradt. Ma jutottam el odáig hogy az ablakemelő + motor hibátlan s valahol a bizti panelon vagy mögötte van a bibi de már nem bírtam idegekkel egyenlőre. Nem tudom hogy mit csináljak, esküszöm hogy rákötöm a másik akkut is mert kint szakad az eső és csontra le van tekerve az ablak és kattog de nem mozdul.
2017. aug. 12. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!