Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Honnan lehet tudni, hogy új...

Honnan lehet tudni, hogy új szélvédőt tesznek be?

Figyelt kérdés
Hogyan tudom (ha tudom) észrevenni vagy ellenőrizni, hogy a szélvédő amit cserélnek az új, nem csak egy régi bontott autóról való? Esetleg valami matrica, amit ha korrekt a szerelő akkor előtted húz le, hogy lásd újonnan van? Nem szervizben csináltatom hanem magán szerelőnél, és volt már előtte vele egy érdekes sztorim mással kapcsolatban, szóval a bizalmam kicsit megingott.

2017. aug. 8. 16:50
 1/10 anonim ***** válasza:
Akkor ne oda vidd, hanem ahol van bizalom is.
2017. aug. 8. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A mai, ragasztott szélvédők esetén a ragasztót lehetetlen tökéletesen eltüntetni az üvegről. Biztos, hogy marad némi nyoma. Pontosabban: el lehet tüntetni, de senki sem fogja addig vakargatni, amíg mindet eltünteti, annyit nem ér az egész.

Egyébként az új szélvédőn biztos, hogy van cikkszámot jelölő matrica és megfelelő csomagolás. Ha semmi más nem segít, akkor meg kell nézni az üvegre nyomott dátumkódot.

2017. aug. 8. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a választ!
2017. aug. 8. 18:02
 4/10 anonim ***** válasza:

Azért az autószerelő nem egy olyan ember, aki mindegy, milyen szélhámos vagy kókler, akkor is hozzá megyek...

Ha már megpróbált lehúzni vagy átverni vagy valamit nem jól csinált meg, akkor fix, hogy legközelebb nem viszem oda a kocsimat.

Basszus, én még abba a pékságbe sem megyek be többet, ahol egyszer bunkók voltak velem, akkor a több százezres vagy több milliós kocsit főleg nem fogom olyanra bízni, akiben nem bízok meg 100%-osan.

2017. aug. 8. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Altalaban a bontott szelvedo mar karcos, onnan. Szerintem azert felismetheto egy uj.

Nekem is volt egy szitum 2honapja. Beadtam az autot lakatoltatni es alvazvedozni.. Eszre vettem ra 4hettel kb., hogy az alvazvedo alatt homok van. Tehat fogtak, es rakentek az alvazvedot a redvara.. Elotte voltam naluk megmutatni az autot, egy szoval nem mondtak, hogy le kene mosatni, vagy ilyesmi. Az auto 3hetig kb bent volt naluk mert fenyeztek is, annyi nem volt bennuk, hogy felhivjanak, hogy elegge redvas, +10e lesz ha lemosatjak vagy valami.

Visszavittem, mondtak megcsinaljak gariba, vigyem be reggel 8ra egyik nap, es fel5kor mehetek erte. Hat en ezek utan nem hagytam naluk, bevittem es szepen megvartam még megcsinaljak, es megvartam ott a kocsiban mig megszaradt.

En azert nem vittem mashova, mert kozel 200ezret fizettem naluk (fenyeztek itt-ott, kuszob csere, alvazvedelem stb..). De ezek utan en egy percet nem hagytam bent.


De azt nem ertem, Te miert nem viszed masik szerelohoz, ha ennyire nem bizol benne?

2017. aug. 9. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 veterán vas ***** válasza:

Az általános csomagoláson kívül, nem nagyon szoktak azonosító matricát vagy ilyesmit használni az üvegeken.

Ettől függetlenül, azt Te is fölismered, hogy egy üveg új, vagy használt.

Szólj előre, hogy csak akkor kéred a cserét ha újat(!) tudnak adni , és szeretnél jelen lenni a beépítésnél.

Ha nem mutatja meg előre, vagy nem engedi hogy jelenlégy a cserénél, akkor azonnal hagyd ott.

2017. aug. 9. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha normalis, megvarhatod, viszont ki es beepitessel szamolj 2orat, illetve annak szaradnia is kell 2-3orat.
2017. aug. 9. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

az új teljesen karcmentes. Szembeállsz a nappal, előtted valami sötét fal vagy fák legyenek, alaposan megnézed az üveget a fejedet mozgatva.

Egy bontott szélvédőn mindig vannak apró karcok.

2017. aug. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Többi környékbeli szerelők 2-3 hónap múlva tudtak volna csak időpontot adni (ugyanis tetőt is kell még javitani stb.), addig meg sajnos nem tudom nélkülözni, illetve utcán parkolok nem garázsban. Normális környéken lakom, de az ördög nem alszik sajnos! Ezt még megvárom, ha probléma lesz vele akkor máshoz fordulok.
2017. aug. 9. 14:49
 10/10 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm :)
2017. aug. 9. 14:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!