Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért rángat a kocsi?

Miért rángat a kocsi?

Figyelt kérdés
Van egy 2004-es Opel Corsa C 1.2es motorral egy fél éve arra vagyok figyelmes, hogy mostanság egyre többet rangat körülbelül minden második alkalommal amikor beülök a kocsiba nem megyek gyorsan gyorsítákor akkár egy állandó tempóban is hajlandó berángatni a motor

2017. aug. 8. 23:45
 1/5 audiofly ***** válasza:
Lambdaszonda , légtömegmérő , rossz gyertyák.. de ezen egy diagnosztika segít a leghamarabb hogy ezt megtudd :)
2017. aug. 8. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
hát azis van igazábol hogy gyakrabb indul másodszorra mint elsőre
2017. aug. 8. 23:54
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem audi a8-nál volt ez,mi is a lambda szondára gyanakodtunk,de az üzemanyag szűrő csare után szűnt meg a gond.
2017. aug. 9. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ennyi leirasbol senki nem.fpgja tudni megmondani mi a gond.......kössetek gepre!
2017. aug. 9. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Lehet még koszos üzemanyag rendszer, elkormolódott kipufogógáz visszavezető rendszer(EGR szelep), trutyis kartergáz elvezető rendszer. Ezeket azért írtam, mert ezeket otthon is könnyedén tudod ellenőrizni, takarítani. Meg kell nézni hol van üzemanyag szűrő ki kell venni megnézni, cserélni. Van olyan autó(Mazda 323), aminek a tank belsejében is van üzemanyagszűrő. Kartergáz elvezetésnél lehúzod a csöveket, van egy szelep, ami csak kifelé engedi a gázt vissza nem, ellenőrizd. Ezeknek szabadon járható csöveknek kell lenni, ha fehér trutyival van eltömődve, akkor lehet, hogy kezdődik a baj. Ha papásan szokták vezetni az autót, akkor azért egy 2004-es autónál már úgy el tud tömődni az EGR szelep, hogy kb. a járatok a felére szűkülnek, vagy teljesen el is tömődnek. EGR szelep leszed, belenézel a járatokba, ha kormos, akkor bemész az obiba, veszel kandalló tisztítót és kitakarítod és talán még menthető volt. Nekem a suzuki rángatott, ott az EGR volt elkormolódva. Az előttem levők is jó pár hibát felsoroltak, találgathatunk itt, de nem biztos, hogy rá fogsz jönni. Megpróbáltam amennyire lehet segíteni, de a kocsinak és neked is az lenne a legjobb, ha elvinnéd egy szerelőhöz!!!
2017. aug. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!