Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Dízel autók és a kitiltásuk a...

Dízel autók és a kitiltásuk a városokból?

Figyelt kérdés
Az az igazság,hogy egy 1.9 TDI-s autóval rendelkezem és szeretnék Schönbrunnba elmenni és nem tudom,hogy hogyan tudok elmenni oda,mármint hogy van ahova nem tudok behajtani a kitiltás miatt vagy most hogy van ez?
2017. aug. 9. 12:07
 1/9 anonim ***** válasza:
A vonatot biztos nem tiltják ki.
2017. aug. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Általában a belvárosokból tiltják ki.

Én hannoverbe járok edzeni, és a külvárosi részekbe még bemehetek Euro3-mal, sárga plecsnivel. Bejjebb már tilos, de ha ott dolga van az embernek, kell keresni egy P+R parkolót, és tömegkézlekedéssel továbbmenni.

2017. aug. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Csak felületesen beleolvastam a következő cikkbe, úgy értelmezem hogy bécsben még nincs is.


[link]

2017. aug. 9. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Koszi. Enyem is euro 3as besorolasu egyebkent. Chipes a kocsi de semmit nem fustol. P+R parkolo az mit jelent? Van barmi amirol illene tudnom, ha arra jarok kocsival.... Barmi..? Valami szabaly ami esetleg csak ott van..
2017. aug. 9. 12:47
 5/9 A kérdező kommentje:
közben rákerestem a P+R-re,nem vagyok azért teljesen életképtelen csak nem voltam gépközelben :D
2017. aug. 9. 12:57
 6/9 anonim ***** válasza:
Dehogyis, nincsenek még sehonnan sem kitiltva. Vagyis van néhány város már Európában, de két kezemen meg tudnám számolni ezeket is.
2017. aug. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ok, nem tudom hogy arrafelé hogy műödik a P+R, de északgermániában, lübeckben pl. simán letettem kint még a zöld plecsnis autót is, mert egyrészt kevés a parkolóhelyy, és drága is. Viszont 15 perc séta volt a belváros, mondjuk egy Bécsnél nem próbálkoznék.:)


Egyébként használt dieselt most kell venni, mert esik az ára nagyon, viszont amilyen vízfejűek európában, csak 5 év múlva kezdik a dieselesek a hátrányát érezni.


Egyébként az a vicc, hogy a diesel személyautók miatt megy hiszti, de az nem zavar senkit, hogy mondjuk drezdától kielig ér a kamionsor az autópályákon.

2017. aug. 9. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
amúgy ezt nem értem én sem,hogy miért a kamionok vannak nagyon erőltetve mikor azok hát a méretből adódóan is elég sokat fogyasztanak,tehát nem annyit mint egy személyautó,persze nyilván van ahol kellhet a kamion alkalmazása de nagyon sok helyen meg lehetne oldani a villany mozdonnyal való szállítást is azt gondolom...talán ezen a részen kellene elgondolkodni. Én bevallom nagyon szeretem a turbódízelt,nagyon megy és mellé még nem eszi le az ember gatyáját sem.Viszont az elektromossal sem lenne bajom,ha mondjuk már 500km hatótávot tudnának legalább és normális áron.
2017. aug. 11. 16:15
 9/9 anonim ***** válasza:
A siemens nagy ötlete a "troli" kamion volt. Még sehol sem tart azóta.
2017. aug. 11. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!