Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nagyobb teljesítményű motor,...

Nagyobb teljesítményű motor, kisebb jogsi?

Figyelt kérdés
Ugye azzal mindenki tisztában van, hogy sok olyan motor van, amelyeket a gazdáik nem is vezethetnének, mivel túl nagy a teljesítményük stb. Na most szeretnék boltból vásárolni használt motort (Biturbo kft. ), pontosabban egy suzuki bandit 250-t, amelyet azonban az A korl. Jogsimmal elméletileg nem lehet vezetni. Szerintetek, ezt hogyan lehet megoldani, a boltban mennyire készségesek ez ügyben?
2010. máj. 24. 10:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem egészen értem, mire gondolsz. Ha arra, hogy a boltban akkor is eladják neked a motort, ha nincs rá megfelelő jogosítványod, azt kell, hogy mondjam: nincs mitől tartanod. Ők abszolút nem vizsgálják, mire van jogosítványod, számukra egy vevő vagy, akinek ők egy terméket értékesítenek és nem érdekli őket, hogy ezzel a motorral motorozhatsz-e. Kifizeted az árát, onnantól azt csinálsz vele, amit akarsz, nem az ő felelősségük.

Ha arra gondolsz, hogy "véletlenül" túl alacsony teljesítményt jegyeztetnek be a forgalmiba, akkor az már csak a kereskedés dolgozóitól függ. Magyar papírokkal rendelkező motornál lesznek gondok, mert ott egy egyszerű forgalmicsere esetén nem fog megváltozni a teljesítmény, külföldről behozott motorok esetén viszont még akár erre is van lehetőség (eléggé zavaros a szabályozás). De ezt csak ott tudod meg (és lehetőleg ne ezzel kezdd az érdeklődést).

2010. máj. 24. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, az utóbbira gondoltam... Köszönöm szépen a választ!
2010. máj. 24. 11:45
 3/5 anonim ***** válasza:
Vegyél 25 KW-os GS500-ast! Nagyobb élmény is!
2010. máj. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Szia!


Szerintem is teljesen igaza van az első kommentelőnek, a boltban nem foglalkoznak h milyen jogsid van, elhozhatsz onnan egy 600-ast is ha akarsz. Viszont forgalmival a boltban valószínüleg nem foglalkoznak, és a motor teljesítmény átiratás csak a magyarországon először forgalomba hozott motoroknál lehetséges.

Mellesleg nekem van egy eladó 250-es Banditom ha érdekel nézd meg, az orszégban tuti h hasonlót sem találsz, az ár irányárban van, tudok engedni bőven:D


[link]


Üdv!

2010. máj. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hehh, nekem meg Suzuki GS500-asom eladó!


[link]

2010. máj. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!