Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ti melyik megoldást választaná...

Ti melyik megoldást választanátok autó vásárlásra?

Figyelt kérdés

Ha eladom az autóm, kb. fél milliót kapnék érte. Ezután 2 lehetőség van: új vagy használt autó vétele, amit én így látok:


Új: legolcsóbb új autók kb. 4 millióba kerülnek, nincs ennyi pénzem, hogy kifizessem, a megtakarításomat pedig nem akarom önerőre költeni, így marad a hitel.

Felveszek 3,5-4 millió jelzáloghitelt alacsony törlesztőrészlettel 16-20 évre. A baj ezzel az, hogy hosszú a hitel lejárata, de magasabb törlesztőrészletet nem akarok bevállalni, illetve amire kifizetem, akkorra már ez az új autó is olyan idős lesz, mint a mostani és már öregnek fog számítani.


Használt: max. 2 millióért veszek használt autót, amihez felveszek 2 milliót 8 évre (KH banknál számolom és ott jelzáloghitelben 2 mFt a min.). Ekkor lesz egy több éves autóm, ami az előző esethez képest szintén öreg lesz, mire kifizetem a hitelt. Illetve nem tudni, hogy problémái vannak az autónak, amik egy próbakör alatt vagy akár hónapokig sem derülnek ki...


Ti melyik megoldást választanátok?


2017. aug. 15. 11:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Milyen autód van most?

Milyen autót akarsz? kicsit, nagyot? erőset, simát? benzin, dízel?

2017. aug. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Hitelből én soha nem vennék autót. Ne adjad el a mostanit.
2017. aug. 15. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Megtartanám a mostanit. Minek 2 milliós autó, ha még ahhoz is 2 millió hitelt kéne felvenned.
2017. aug. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

ha nincs pénzem autóra akkor én nem vennék.

A dolog nagyon szimpla, van egy kocsid, ami régi és nem ér semmit.

Megtakarításod van, ezt nem tudom mennyi, de nem hiszem hogy sok, mert irracionális döntés lenne hitelt felvenni olyanért amire van pénze az embernek, főleg hogy ezért kamatostul kell visszafizetnie, ergo direkt bukófaktort beállítani a képletbe dőreség :)


Naszóval, vegyük ugy ugy pénzed nincs van 500e ft od..

veszel egy kocsit 2 milláért, megvetted ráköltesz 400e ftot átiratás ez az amaz gumik, etc..


2.4 milláért van a kocsi ott előtted.. És van 2 milla hiteled.


a kamat mindenféle kezelési költséggel együtt legyen 8% de akkor félek hogy keveset mondok.

ez evi 160e ft, a 2 millas auto értékvesztése még lesz évi 300e ft, ez 460 ezer forint. Ezt ha autót veszel tudod, lazán ki tudod csengetni :)


Ez alapján 4 év alatt röhögve össze tudtad volna rakni a 2 milliós kocsi árát, és mégsincs meg rá a pénzed.


Innentől az egész halott ügy, csak akkor éri meg, ha ezzel az autóval olyan előnyre teszel szert, ami ennek a költségnek a többszörösét meghozza..

2017. aug. 15. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nem vennék fel hitelt autóra semmiképp sem. Ha nincs rá pénzem, az azt jelenti, hogy nem engedhetem meg magamnak. Nem szabad ráharapni a "hitel" nevű mézesmadzagra autóvásárlás miatt.
2017. aug. 15. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Én se szívesen vennék fel hitelt, hitel-ellenes vagyok, és csak akkor vennék másikat ehelyett, ha muszáj. Azonban:

-a mostani autómnak folyton valami baja van és csak költök rá

-minden nap autóval kell munkába járnom, így elengedhetetlen, hogy legyen

-az értéke csak még tovább fog csökkenni az évek alatt

-megtakarításom nincs 2 millió, és azt nem akarom elkölteni se

-rokonoktól nem fogok kölcsönkérni


"Ez alapján 4 év alatt röhögve össze tudtad volna rakni a 2 milliós kocsi árát, és mégsincs meg rá a pénzed."


Nem dolgozok még 4 éve. Próbálok mindenen spórolni, de az autóra is mindig költenem kell kisebb-nagyobb meghibásodások miatt, illetve lakásfelújítás volt. Plusz könnyű azt mondani, hogy ennyi erővel félrerakhattam volna a pénzt és meg lenne egy autó ára, mikor nem ismersz se engem, se a helyzetemet.

2017. aug. 15. 13:26
 7/13 anonim ***** válasza:

milyen autó?


vegyél valami kis benzines swift-et...

300-400e-ért már tök jó állapotút kapsz

nem egy gyors az tuti viszont motorikusan nagyon de nagyon megbízható, csak nem árt neki egy garázs, hogy ne rohadjon

2017. aug. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Peugeot 206-os. Ezt is garázsban tartom, azzal nincsen baj.
2017. aug. 15. 15:07
 9/13 anonim ***** válasza:

Hitelt semmiképp!

Nem tudom mióta dolgozol, de 1 évnyi megtakarításnál többet semmiképp ne költs autóra. Szóval ha havi 50-et tudsz félretenni(a jelenlegi kocsid fenntartása mellett) akkor max 600-ért vegyél másikat.

Szerintem jobban jársz, ha ezt rendberakatod 200-ból.

2017. aug. 15. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nekem is ez az elsődleges célom, hogy ezt megtartom és ha kell viszem a szerelőhöz, de már az utóbbi 2 évben ráköltöttem 200-250 ezret, mert mindig meghibásodik valami, és most is a szerelőnél van nagy bajjal. Ezt pedig egyszer megfogom elégelni.
2017. aug. 15. 18:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!