Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek tisztességes az,...

Andráska Béla kérdése:

Szerintetek tisztességes az, hogy az autószerelők közel 50 százalék kedvezménnyel vásárolják meg az alkatrészeket és teljes árat számolnak fel?

Figyelt kérdés
Tehát ez tiszességes úgy hogy az autószerelő árak is nagyon drágák?

2017. aug. 15. 22:02
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
72%

Nem, nem tisztességes ingyen kéne dolgozniuk, sőt, fizetniük, amiért megcsinálhatják az autómat.


Majd ha megfizeted neki a tisztességes nyugat-európai óradíjat, akkor elgondolkozhatunk azon, mennyi a tisztességes haszon az alkatrészeken.

2017. aug. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim válasza:
69%
Teljesen tisztességes. A kedvezményt ő kapja, nem te. Rengeteget kell tanulni, folyamatosan képezni, új szerszámok, szoftvereket venni.
2017. aug. 15. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
84%

Ők azért kapnak kedvezményt, mert sokat vásárolnak, és rendszeresen. Neked ilyen lehetőséged, nincs, ha magad veszed, akkor is teljes áron kapod meg az alkatrészt.

Ergo nincs választásod, ez így van rendjén.

2017. aug. 15. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
Tisztességes, mert ha csak a munkaórák után kapott pénből nem lehet egyszerre megélni és fejleszteni egy műhelyet. Falusi kis maszek autószerelőknél is nem ritka, hogy 1-2 millió Forint értékű szerszámkészlettel dolgoznak. Ezt valahogy ki kell termelni, a 2-3 ezer Forintos óradíjból márpedig nem lehet.
2017. aug. 15. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
0%

Nem tudom, honnan származik ez az infó, de én nem hiszem el. Talán épp azt az alkatrészt, akkor, annál a kereskedőnél, pont neki féláron odaadták, de ÁLTALÁBAN biztos nem.

Gondold meg! Akkor az autósboltok minimum 100%-os haszonkulccsal adnák a többi vevőnek! Ugye ezt te sem gondolod komolyan?

2017. aug. 15. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
42%

Első ránézésre nem tisztességes. Há' micsoda dolog az, hogy a mocsok szerellő megkapja kétezerér' az alkatrészt, osztán nekem mán négyezret számol fel a ganaj? Há' máglyára vele!

De én láttam a dolgot a másik irányból is. Mikor a kedves ügyfél azzal kezdi, hogy "énnekem nem kő' számla, főnök, úgy mennyi?", esetleg "aó', há' annyiér' nem jó, a szomszéd Miskának van kedvezménye a' Unixba', ő kihozza az alkatrészt, majd mink beépítsük" (avagy: akkor kérj garanciát Miskától, b***meg) vagy "há' ne monnya mán, hogy egy lengéscsillapító-csere meg egy futóműállítás ezer forintnál többe kerül, há' megvan tíz perc alatt!" (ha ilyen k***a jól tudod, akkor csináld meg ennyi idő alatt otthon, az udvar közepén!), akkor rájössz, hogy munkadíjért nem kérhetsz normális árat, mert a prolinak ami eléri az 1.000 Ft-ot, az már túl drága, tehát máshol kell megteremtened a magad jövedelmét.

Egyébként meg akinek megvan a normális ügyfélköre, az nem veri át a vevőket az alkatrészárakkal, továbbhárítja rájuk a kedvezményt, mert megél a munkadíjából. Csak ilyenből sajnos nem sok van, kevés autótulajdonos hajlandó megfizetni a rendes munkát.

2017. aug. 15. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
75%

# 5/6


Pedig így van. Akár hiszed akár nem. Van ott több is mint 100 %.

2017. aug. 16. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
50%

Ha az a szerelő, aki havonta akár több százezer, esetleg 1-2 millió Forintot is elkölt (van rá példa, többállásos műhely simán) egy nagykereskedésben, miért ne kaphatna nagyon nagy kedvezményt? Az nem Neked, mint autótulajnak jár, hanem neki, akinek honorálják a hűségét, azt a pénzt, amit oda tol nekik.

Egyébként jellemzően a szervizek (egyre több helyen) visszajáró ügyfeleiknek szintén adnak kedvezményt az alkatrészekből (min. 10-20%). Szerintem tisztességes.

2017. aug. 16. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt normális szerelő már eleve a javítás végösszegében olcsóbban számolja neked az alkatrészt, mint a listaár (ja, hogy nem jó szerelőhöz jársz?!), így te is jobban jársz és ő is. Másrészt ugyanaz a helyzet, mint bármilyen törzsvásárlói hálózatban/rendszerben... Minél többet vásárolsz valahol annál nagyobb kedvezményt kapsz. Ugyanazok a piaci szabályok érvényesek. Vagy azt hiszed a pék ugyanannyiért veszi a lisztet, mint te a tescoban?
2017. aug. 16. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem az alkatrészárak eltörpülnek néha amellett, egy-két szerelő mennyi javítási díjat számol fel valamiért.

Pl vezérműszíj-csere 150e Ft.

Anyagár kb 30 ezer annál az autónál.

És akkor se a legjobbat teszi bele, hanem a neki legolcsóbbat.

Na ezért nem járok szerelőhöz.

2017. aug. 16. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!