Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi okozhatja a híbát, hogy a...

Mi okozhatja a híbát, hogy a robogo alapjáraton szépen jár de ahogy gázt adok rögtön hörög?

Figyelt kérdés

A karbulátor új,a kipufogó új,levegő szűrö tiszta,a variatorban a görgö új,kuplung rendben,gyújtó gyertya új.Feladási szinten vagyok mert magamtól nem jövök rá,esetleg csak a ti segítségetekkel.

Köszönetem jeléül minden jó szándékú válaszért megy a zöld pacsi.


2017. aug. 16. 11:18
 1/9 anonim ***** válasza:

Gondolom automata szivatós, lehet azzal van baj. Rajtamarad a szivató, olyankor jónak tűnik az alapjárat, utána meg ha gázt adsz akkor nem jó keverék jut be. Ha hagyod alapjáraton pörögni amíg bemelegszik, akkor nem áll meg? És ha ekkor leállítod, be tudod újra indítani amíg meleg?

Milyen típusú a motor? Esetleg az is segíthet a diagnosztikában.

2017. aug. 16. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Rossz a keverék képzés. Túl sovány keveréket kap. Kevés a benzin a levegőhöz.
2017. aug. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Moto zeta rally 50 ccm-es négy ütemű.Van rajta autómata hídeg indító,nincs külön szívató,csak neki az én részemre :-D.A benzin jó minőség és a fő fúvókát is cserélgettem kissebbre nagyobbra.Reakció,röhög rajtam.Ha le áll,azonnal inditható de produkálja a lehőrgést.Viszont ami érdekes jelenség,a nagy kánikulában kint állt a szabadba és jobban tetszett neki,ahogy hűlt a levegő rögtön elkezdte a szívatásom.Indítás után hagyom a motort melegedni,kb 40 km/ó a produkciója,de azt is csak nehezen tartja,a kánikulában még 60-at is ment,szerintem a 70-et is elérné szakadékba hátszéllel lefelé.

Ment a zöld pacsi.

Erre mi a reakciótok,érdekes nem?

2017. aug. 16. 17:48
 4/9 A kérdező kommentje:
Ja,igen.Beindítom és alapjáraton megy kb 12 percet és leáll.Ezt eljátszuk 4-5-6-szor,gázt nem kap.A karbulátor membrános,egy csavar található rajta,azzal az alapjáratot lehet állítani.
2017. aug. 16. 17:51
 5/9 A kérdező kommentje:
Bocs,megy 1-2 percet.Elírtam,nem 12 perc,addigra már a tűrelmem elfogyna és az 5 kilós samuval dorgálnám.
2017. aug. 16. 17:54
 6/9 anonim válasza:
Mondok egy egyszerűbbet. Ugyan ezek voltak a problémáim az új karburátorral. Alapjárat jó volt, de viszont gázadásra lerörgött. Túl sok benzint kap, a karburátoron kellene állítani. Súbertűn is lehet, a lepkét rakosgatni. pár perces munka.
2017. aug. 16. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Igen,ere gondoltam én is,de,és itt jön a de,nem lehet állítani rajta mert vákuum karbulátorról van szó és teljesen lehetetlen állítani rajta mert fix.A gumi membrán a helyén és nem is lukas.Ebbe a szutyokba nagyon beköltözött a híba.Bár már arra is gondoltam,hogy hiába új a karbulátor,van benne valami öntvény híba vagy mit tudom én és azért vacakol velem.Anno kamionos voltam és sokszor megjavítottam,soha nem maradtam az út szélén,de ez a kis mocsok primitív jószág kifogott rajtam.

Ment neked is a zöld pacsi.

2017. aug. 17. 12:07
 8/9 anonim válasza:
Pontosan milyen típusú a karburátor?
2017. aug. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
8/8 Fent említettem , hogy vákuum membrános és ferde szemű gyártmánya.Négy ütemű és felül vezérelt bütykös tengely adja a himbáknak a vezérlést.
2017. aug. 19. 18:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!