Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nem kapcsol le a tompított...

Nem kapcsol le a tompított fényszóró az autón. Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés
BMW e36-ról lenne szó. Az autó leállítása után is folyamatosan ég a fényszóró. A hátsókat lekapcsolja a kapcsoló de az elsőket nem. Reléket néztem nem látok rajtuk semmi problémára adódó okot. Ha egyáltalán a biztosítéktáblában van a reléje. Aki ért hozzá legyenszíves megmondani melyik a reléje, vagy ha más lehet a probléma akkor azt :) köszönöm!

2017. aug. 18. 00:00
 1/6 A kérdező kommentje:
low beam lenne a reléje?
2017. aug. 18. 00:41
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerviz, mert lehet akár egy zárlat is, kapcsoló is.
2017. aug. 18. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Akkor már rég nagy baj van, ha egy reléről kívülről látszik, hogy rossz...

Akksi lemerül, ha zárlat akkor előbb-utóbb tűz is lehet belőle. Rá kell szánni azt a 10.000 Ft-ot és elvinni egy autóvillamossági szerelőhöz. Jó eséllyel fél óra alatt megmondja mi a baja.

2017. aug. 18. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen, a tompított neve angolul low beam.
2017. aug. 18. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha van a low beam reléjével azonos relé, akkor egy cserével könnyen ki lehet deríteni, hogy beégett-e a relé. Egyébként a reléknek ez tipikus meghibásodási formálya, hogy összeragadnak a pogácsái, azaz folyamatosan behúzva marad.
2017. aug. 18. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
reggel már beszereztem egy ugyanilyen relét, délután megyek vele egy kb 30km-es távot és megnézem mi lesz vele. Még az éjjel kipucoltam a régi reléjét, azaz a fogacskáit, utána nem volt gond de ma reggel megint azt csinálta, de végül lekapcsolta csak nehezen
2017. aug. 18. 11:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!