Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a véleményetek a Ford...

Mi a véleményetek a Ford Focusokról?

Figyelt kérdés

Mi a véleményetek a Ford Focusokról ?

Régebbi (2004-es) Focusunkat szeretnénk lecserélni, megint Focusra.

A kérdés: van valakinek tapasztalata az 1.6 90 lovas motorral amiben még nincsen részecskeszűrő...

Évi 10-12 ezer kilométert mennénk.

[link]



2017. aug. 18. 12:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Évi 10-12 ezerre én nem vennék dízelt hacsak nem autópálya vagy autóút lenne a 90%a, meg az is érdekes hogy a blokkot miért pucolta fényesre a kereskedő nem e elakart tüntetni valami olajfolyást vagy ilyesmit.
2017. aug. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Jó kis PSA motor, egyedül a turbó olajzócsövében lévő szűrő szokott eltömődni ami turbóhalállal jár, de ezt leszámítva tartós motor.
2017. aug. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem egy 1.6-os benzines 2008-as nem ráncfelvarott modellem van, meg egy 2011-es mk3-as dízeles kombi, szintén 1.6-os. Az elsőre: nem rossz, bár városban a fogyasztása kb 8 liter, autópályára én nem használnám, mert 130-nál már szétmegy a fejem tőle:D A másik: ez már részecskeszűrős, teljesen jó autópályára, fogyasztása kombináltan télen is 5.1 liter volt. Ami mindkettőre igaz: nem szervizigényesek, ha nem gyilkolod nagyon hálásak, kötelező szervizeken kívül nálam gondjuk nincs.
2017. aug. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem a 2 literes dízel van 2005-ös évjárat, Focus II ráncfelvarrás előtti. Jó autó erős, az 1.6-nak viszonylag hamar meghal a turbója. Leginkább hosszú autózásokhoz érdemes venni, városban nem ajánlom. Akkor inkább a benzinest.

A Fordok tipikus gondja a rozsdásodás, szerelőként a megoldásom rá, hogy minden kerékcserénél (ősszel, tavasszal) lecsavarozom a dobbetétet a sárvédő aljánál és kipucolom onnan a sarat. Elég sok felgyűlik és vizes marad, aztán átrozsdál a sárvédő alja.

2017. aug. 18. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat !
2017. aug. 19. 12:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!