Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Sok helyre miért olyan kicsi...

Sok helyre miért olyan kicsi parkolókat építenek?

Figyelt kérdés

Még az újabb építésű üzleteknél például Tesco is nagyon keskeny a parkolóhely.Olyan, mintha még mindig Ladákra terveznék őket.


Nem egy Audi A8-assal közlekedek,hanem egy közepes méretű Suvval (Nissan X-trail), nem szabadna problémát okozni a parkolás.

Oké, hogy a bálna A8-assal nem annyira egyszerű, de ez nem olyan nagy autó.



Amikor üres volt, kipróbáltam,hogy beállok mérnöki pontossággal a két vonat közé és kinyitom az ajtajait, a teljesen kinyitott ajtó átlóg a szomszédos helyekre.

Tehát, egy az egyben rosszul van megtervezve, ezért van Magyarországon annyi "parkolási" sérülés.

Illetve, amiért sokan haragszanak,hogy sokan "bunkó" módon parkolnak rá a vonalra és nem közé,így senki nem tud beállni melléje.


2017. aug. 20. 18:55
 1/9 A kérdező kommentje:
**nem szabadna problémát okoznia parkolásnak.
2017. aug. 20. 19:01
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem csak olyan, hanem a szabvány még mindig a lada méretű autókra van méretezve, ezért van hogy nagyobb szedánokkal vagy suvokkal 2helyre parkolnak, de már egy 4-es golfnál is ki van centizve ha 3ajóts hogy ki tudj szállni mind a két oldalról.
2017. aug. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Mert az előírt minimum méreteknek megfelelő parkolókat építik..


Egy tesco parkolóban mondjuk totál mindegy lenne, ha szélesebbre rajzolnák a beállókat, soronként buknának két autót bumm, nekem meg megmaradna a fényezés a kocsimon.

2017. aug. 20. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
51%
Mégis kivannak állandóan posztolgatva a 2-3 helyre parkoló kocsik. Tescoba és társai parkolójában kinem sz arja le hogy keresztbe állnak a kocsival mikor kb a fél parkoló üres. Gondolom a kép készítöi adnak maguknak egy pacsit azt ennyi az örömük. Én is simán ráhúzom a kocsit 2 parkolóra persze nem a helyi Abc nél meg a kis boltoknál ott nem parasztkodok, de a multiknál szerintem megengedhetjük magunknak ahol üres a fél parkoló.
2017. aug. 20. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Hát ez az, ezeknél a bevásárlóközpontoknál, a a parkolót még sohasem láttam 80 százalékos kihasználtság felett.Simán lehetett volna szélesebbeket húzni.
2017. aug. 20. 19:41
 6/9 anonim ***** válasza:
A soroksári Auchan parkolóját már láttam párszor teltházon. Az Arena Plazaét is :)
2017. aug. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Németországban élek. Ha valahol szűkek a parkolóhelyek, akkor az itt van. De tényleg jellemzően nagyon szűkek a parkolóházak.


Ehhez hozzájön, hogy itt eléggé elterjedtek a nagy autók: Transporter, Mercedes V osztály, nagy 7 üléses egyterűek, nagy bömbik, audik stb.


Ennek ellenére még soha nem cseszkedtél szét a kocsim oldalát...

2017. aug. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Azért centizik ki a parkolóhely méretét, hogy minél több autó beférhessen. Ha van szabad hely, akkor a családos parkolóba kell állni, ott igen nagy a hely.


Másik alapszabály: nem állunk be kisértékű és alacsony árfekvésű, össze vissza tört / foltozott autók mellé, csak és kizárólag NAGYOBB értékű autók mellé parkolj! Mert ha mondjuk egy 20m illás béemvé mellé parkolsz, ő tuti nem fogja nekivágni az ajtót az autódnak és ez fordítva is igaz.... DE! Ha beállsz egy sufnituning 150ezres autó mellé, az tuti nekivágja a tiednek és nem foglalakozik vele, mert ha neki szar autója van, akkor a tied se számítson. 80%-ban ez működik és mindig így van.


Még egy megoldás: ne állj az üzlet bejáratához közel, tedd távolabb az autót, mert sokan "nem tudnak gyalogolni" és inkább leteszik nagyon közelre. Na ott nagyobb az esélye, hogy megsérül az autód!

2017. aug. 21. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Igen, van egy szabvány, és az áruházaknak az az érdekük, hogy minél többen parkolhassanak. Utolsó jól leírta, kinek mi számít, én például ezért is állok valami messzebb lévő helyre, ahonnan + fél perc a gyaloglás.

Az előző kocsimon nem volt oldalt gumi, raktam rá ilyen élvédőt párszáz forintért, így nyugodtabban nyitottam ki, ha hozzá is ért a szomszéd autóhoz, nem szedte le a festékét...

2017. aug. 21. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!