Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Gázos autó + sima gyertya?

Gázos autó + sima gyertya?

Figyelt kérdés

A közelmúltban volt egy benzin+LPG autóban gyertyacsere. Most hallottam először az LPG gyertyáról. Az a gyanúm, hogy sima gyertyát rakhattak bele a szervizben, nem volt különösebben drága.


Mit tud az LPG gyertya? Ha amúgy látszólag minden rendben akkor később okozhat bajt? Vagy akkor valószínűleg jót raktak bele? Érdemes visszavinnem legalább egy kérdésre?



2017. aug. 22. 12:56
 1/6 A kérdező kommentje:
Meg valami 0,7mm-es gyertyahézagról is olvasok. Sajnos nem értek hozzá. Ha jól megy, akkor okés?
2017. aug. 22. 12:59
 2/6 anonim ***** válasza:
Általában az LPG-snek mondott gyertyáknak valamilyen nemesfém elektródájuk van. (Platina, Iridium) Ezekkel lehet vékonyabbá tenni az elektródát. Ez azért jó, mert biztosabb szikrát ad, illetve lecsökken a szikraképzéshez szükséges minimális feszültség. Ennek a gyakorlatban kevés jelentősége van, talán a hidegindítást könnyítheti meg valamelyest, plusz ezek a gyertyák hosszabb élettartamúak is, ami jól jön a gázüzemhez, mert a gyengébb hűtés miatt (benzin hűtő hatása) gyorsabban elhasználódnak a gyertyák. Ha nem "LPG"-s gyertya került be, az se baj, de hamarabb rá kell nézni, illetve cserélni, mint a gyári előírás. Hogy mennyivel? Kb. a benzines élettartam 1/2-3/4-ével érdemes számolni.
2017. aug. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Parasztvakítás a gázos gyertya. Vegyél bele egy márkás 1 pólusút . Annyi igaz hogy érdemes szűkebbre venni a gyertyahézagot de az egy hézagmérővel elintézhető otthon is.
2017. aug. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem egy nagyon jónevű LPG szervíz szerelte be a gázt, ők arra esküdnek, hogy hagyományos rézelektródás gyertyát kell használni gyári hézaggal (vagy ha azzal nem tökéletes valami akkor 0.7-essel - de ezt ők beállították) és 10e km-enként ki kell dobni az olcsó gyertyát és újat berakni.


Én gyári gyertyával is jártam, olcsó rézzel és most drága iridium LPG gyertyával is. Látszólag semmi különbség, mindegyik szépen barnult, ugyan úgy ment vele a kocsi is.

2017. dec. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Gázos autóba CSAK GÁZOS LPG GYERTYA VALÓ!! Mire rajottek, miért rangatott a kocsim és miért ugrált az alapjárat...a gázüzem szétégetett 2 sima benzines gyertyát is...
2019. dec. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Sima 600 ft-os ngk bcp6es egypólusú gyertyával 60.000km-t bírt bármiféle hézagállítás nélkül LPG-vel az Astrám. Nem veszek 13x annyiért gyertyát, mert az gázos gyertya.
2023. márc. 31. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!