Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hol fogyhat el a motorolaj a...

Msebi06 kérdése:

Hol fogyhat el a motorolaj a kocsiból?

Figyelt kérdés

Vett haverom egy 2005-ös, 1.8-as benzines Ford Focus C-Max-ot. Átnéztük vételkor, jónak tűnt minden, viszont most 1600 km megtétele után 3l motorolajat kellett utánatölteni. Vásárlás után volt olajcsere, a szerelő aki elvégezte rajta a cserét mondta is, hogy jó állapotúnak tűnik a motorja, de mint kiderült mégis van valami gubanc.

Nem füstöl kéken egyáltalán, a fagyálló tiszta, menni jól megy, leszedtük a burkolatokat a motor körül, folyás nem látszik, a kartergáz szemre normálisnak tűnik (levéve a beöntő nyílás tetejét). Fogyasztása vegyesbe klímával 9 liter, ez is szerintem reális.

Mi lehet a gond szerintetek? Mit nézzünk meg rajta még megbontás nélkül? A szerelő nem tudja rögtön fogadni az autót, addig gondoltam utánajárok kicsit.



2017. aug. 24. 09:25
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Alulrol is nezzetek meg. Ennyi olaj elfogyasanak komoly nyoma kell legyen. Ha nem elég, akkor folyva tavozik.
2017. aug. 24. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Nekem kicsit fura a történet. A 3 litert egyben kellett utántölteni? Mert a szövegből ez értelmezhető, a gyakorlatban viszont 3 liternyi hiányt már nem szabad kivárni az utántöltéssel.
2017. aug. 24. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
Ha három litert kellett (volna) beleönteni, akkor az a motor már szárazon járt (volna). Három részletben, esetleg kettőben még hihető. Ez majdnem 2 deci 100 kilométerenként, olyan mintha 50-es keverékkel járnál, ha a motor eszi meg. Ha meg elszivárog, akkor a karteren látszana, ha a szelepfedél mellett szivárogna akkor is látszana, ha a kuplung felé folyna el, akkor már 100 km múlva nem tudnál elindulni, annyira csúszna.
2017. aug. 24. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Igen 3 liter nagyon sok és érdekes hogy a visszajelző sem jelzett. Ha jól tudom azt mondta hogy 4,5 fér bele
2017. aug. 24. 11:28
 5/23 anonim ***** válasza:

az új olajból mennyit töltöttetek bele? te megnézted a nívót, vagy elhitted, amit a szerelő mondott..ha igen, akkor ez hiba.


a pálca mérete ebbe a motorba való?


ha nem füstöl, minden tiszta, alatta nincs olajfolt,és a szerelő szerint jó a motor, akkor nem töltötte be a kívánt mennyiséget.


ne vidd el a szerelőhöz, hanem járjatok még vele, és nézzétek a nívót három naponta.


jól volt visszadugva a pálca?

2017. aug. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
A nivót naponta kell nézni .
2017. aug. 24. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Nem voltam ott az olajcserénél, mint írtam haveromé az autó. Ő viszont ott volt, látta mikor beleöntötte, a szerelő megbízható, sok éve jár már oda minden gond nélkül.

Olajcserénél 4-4,5 között ment bele.

A nívó gondolom belevaló, de ha nem is, attól még olajcserénél látni lehetett, mikor ellenőrizte haver akkor már nem, közben gondolom nem rövidült meg a nívópálca. Jól is volt visszadugva.


Akik nem hiszik, hogy mennyi fogyott el és mennyi lett beletöltve, azok szerint minek írok ide? Hogy nincs jobb dolgom és valótlan tényeket állítsak?

Sajna a probléma fennáll.


Ami legjobban zavar, hogy nyom nélkül hova tud így eltűnni. Hétvégén ha minden jól megy átmegyek haverhoz és meglesem én is.

2017. aug. 24. 13:04
 8/23 anonim ***** válasza:
Ha tényleg nem látszik, és valóban nem szórja el, akkor csak megeszi. Nincs más lehetősége.
2017. aug. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Olyan lehet, hogy a katalizátor szűri meg valamiért a füstöt úgy, hogy ne látszódjon a kék füst?
2017. aug. 24. 16:52
 10/23 anonim ***** válasza:
Nem lehet
2017. aug. 24. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!