Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A fiatalok körében miért...

A fiatalok körében miért ilyen népszerűek a dízel autók?

Figyelt kérdés
egyre többen választanak első autónak dízelest, minek köszönhetni ezt a népszerűséget a dízel ?
2017. aug. 24. 12:57
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Két tényező: kevesebb üzemanyag, nagyobb nyomaték! PONT!
2017. aug. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

#2. és nagyobb szervízköltség :D


főleg mert a fiatalok általában rövidtávokra használják a kocsijukat.

2017. aug. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Én benzinpárti vagyok szerintem környezetkímélőbb ( viccesnek hangzik régi Swiftestől ) és mivel rövid távra használom ezért autónak kényelmesebb, nem utolsó sorban a javítás, amit megspórolnék ( vagy nák ) üzemanyagon azt szervizbe kifizetném. Attól függetlenül, hogy jó lehet a dízel én nem vennék, ha legközelebb autót veszek akkor valami 2000+ os benzin gázos lesz vagy CNG-benzin ( ez akkor lesz esedékes ha tönkremegy a Swift :D :D ). 19/F
2017. aug. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Nekem tetszik az alacsony fogyasztás és az azonos teljesítményű benzineshez képest magasabb nyomaték, de igazából azért vettem dízelt, mert csak hétvégente használom autópályán 2x200km-t és erre ez való.
2017. aug. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
30/F, családos, ez lemaradt. Remélem még beleférek a fiatal korosztályba :-)
2017. aug. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

mert kevesebb az üzemanyagköltség.


Teljesítmény = nyomaték * fordulatszám.

Hiába van dupla nyomatékod, ha 2000-nél elváltogatsz 4000 helyett :D

2017. aug. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
45%
Lol éppen ezért fogyaszt kevesebbet, nem kell szétforgatni. Amúgy egy 1.9 Tdi motor az egyik legmegbízhatóbb :)
2017. aug. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

nem "nem kell" forgatni, hanem teljesen felesleges, nagy fordulaton nincs kifullad az ereje.

Látom értesz hozzá :DD

Csak neked elárulom! Azért fogyaszt kevesebbet, mert nagyobb a kompresszió, és a gázolaj literenkénti energiatartalma is nagyobb.

2017. aug. 24. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Akkor az előbb miért beszéltél a teljesítmény=nyomatékxford.számról? Ha a dízelest is úgy kéne forgatni mint a benzinest, akkor nem fogyasztana olyan keveset... csak nyomatékosabb. Egyébként a "magas fordulaton kifullad"-ról csak annyit, hogy 4800-nál adja le a legnagyobb le-t a kocsim.

Oktatni meg valaki mást, ne engem, oké? :)

2017. aug. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
A benzinesek meg 6500-7000-en adják le a max LE-t.
2017. aug. 24. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!