Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Felmegy a víz hőfok, mi baja...

Felmegy a víz hőfok, mi baja a kocsinak?

Figyelt kérdés
Honda logoról van szó. Ha egy helybe áll és járatom semmi baj nincs vele. Felmelegszik be áll középre a mutató kinyit a termosztát majd később elindul a ventillátor megy egy kicsit és megáll. Ha viszont megyek vele felmegy a víz és hiába van a mutató piros fele nem megy a ventillátor. Vízet nem eszi és nem is füstöl fehéren.

2017. aug. 25. 14:14
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

Azért ennél több konkrétum kellene mint, hogy "középre" és "piros fele"


nem mutatja véletlenül a hőmérsékletet?

hány fokot hagyja el a mutató menet közben? 80?90?

2017. aug. 25. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Nincsen jelölve hogy 80 vagy 90c° de valalószínűleg középen van a 90.
2017. aug. 25. 14:46
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

az szép :)


engem biztosan frusztrálna a dolog ha nem lenne egy vízhőfok visszajelző a kocsiban...

sok újban mondjuk nincs is, csak kigyullad egy lámpa ha túl magas a hűtővíz hőmérséklet...


azért ezt így elég necces megmondani mert nem tudni hol van pl. a 90 fok

mennyire van a pirostól? nagyon közel vagy azért van még közte "hely"?

2017. aug. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Te totál analfabéta vagy? Mondom, hogy van hőfok vissza jelző a kocsiban csak nincsen bejelölve a hőmérséklet de középen kellene állnia és ha feljebb megy akkor valami nem jó. Láttál már műszerfalat életedben? Menjél aztán tologasd a mecsboxokat értelmes választ várok nem hhüyeségeket.
2017. aug. 25. 15:14
 5/24 veterán vas ***** válasza:
87%

Szóval, ha egy helyben járatod, bekapcsol a ventilátor, menet közben viszont nem.

Khmmm!

Talán hallottál már a menetszélről....

Néha okosabb, mint egy ventilátor a hőgombájával, reléjével és minden egyéb szerelvényével együtt. ;)

2017. aug. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Vágom, hogy van visszajelződ de nem tudod hol van a 90fok csak tippeled, hogy középen!


Azt sem tudod, hány fokon van csak közel a piroshoz :D

erre most nem tudom milyen választ vársz.

mondj egy konkrét hőfokot és megmondjuk jó-e.


Pl. nekem a hőfok 88 fok télen-nyáron kivéve városban nyáron dög melegben mert akkor 90-92 fok.

2017. aug. 25. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

Ameddig nincsen BENNE a pirosban, addig jó.

Ha a piros felé van, akkor is jó.

Jobb is hogy nincs hőmérséklet írva, mert akkor a fél fokokon rugóznál.

Csak azért írtam nagy betűkkel, mert látom,hogy a szövegírással és értéssel is gondok vannak, és ha valaki nem pont úgy ír, ahogy szeretnéd, akkor behisztizel.


A matchbox maradjon neked. Nézegess inkább kifelé az ablakon, jó magas a gyerekülés, majd a papád foglalkozik a vízhővel.

2017. aug. 25. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Ezt így nem lehet megmondani fotelből, több dolog is okozhatja. Alapjáraton nincs terhelés, kevés benzin ég el a motorban, kevés hő keletkezik, ezzel megbirkózik a hűtőrendszer. Menet közben viszont terhelve van a motor, és sokkal több hő keletkezik, amit valamiért nem tud elvezetni a hűtőrendszer. Pár lehetőség:

- Termosztát mégsem nyit ki eléggé

- Vízpumpa meghibásodás

- Tömítetlenség miatti levegősödés

- Hűtőfelület erős koszolódása

- Hűtő járatainak dugulása

- Legrosszabb esetben hengerfej probléma

2017. aug. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Szeintem te meg ne beszélj bele olyan dolgokba amihez sötét vagy. Most akkor felvilágosítlak hogyha már a mutatód a piros fele közeledik akkor már régen rossz. Felőlem te megfőzheted a motorodat de én nem fogom ne akard már megmagyarázni 10 éve hajtom ezt az autót mindíg középen volt a mutató akár -20 fok volt akár +50 vagyis most valami rossz.
2017. aug. 25. 16:13
 10/24 A kérdező kommentje:
Ilyen válaszokat vártam amilyen a 8-as. Köszönöm szépen.
2017. aug. 25. 16:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!