Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson tirisztoros gyújtás...

Simson tirisztoros gyújtás üresben felpörög sebessegben nem akar?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Lenne egy tirisztoros gyujatasu motorom ami azt csinalja most, hogy a sebességek közepe felöltöl ledadogosodik. Üresbe semmi baj vele. Folyik a feketeség ezért gondolom h gyujtas, hogy nem égeti el rendesen. Mik a lehetöségek a problémara, milyen sorrendben probalkozak? Gyujtast alitottam uj tirisztort vettem... elöre is köszönöm


2017. aug. 26. 07:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Túl szegény keverékre tippelnék, ettől pörgősebb lesz a motor de nincs igazán ereje. Egy fél fordulat a keverék állító csavaron és ki is derül, hogy jobb lesz-e.
2017. aug. 26. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

100 éve nemvolt rendesen meghajtva,anyjáig besokallt benzinnel.

Nemkell sajnálni,tessék ról megrángatni a bajszát,átöblítődik a rendszer és jólesz!

2017. aug. 26. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Eddig sajnos egyik tippse😕 Meghuzva megvolt a szarva mert mindig sietek 😄
2017. aug. 26. 10:19
 4/6 anonim ***** válasza:

"Folyik a feketeség ezért gondolom h gyujtas, hogy nem égeti el rendesen"


Ezt nagyon rosszul gondolod. Ha csak pötyögteted helyben, meg lassan mész vele akkor fekete trutymó fog jönni a kipufogóból, mert a relatíve sok olaj (a benzinben) nem ég el. Ehhez a gyújtásnak semmi köze nincs. Inkább a karburátor problémája lesz ez. Nem tudom hogy mit értesz ledadogás alatt, de az biztos hogy a keverékképzés hibája. Vagy sok neki a benzin, vagy kevés. A légszűrő is lehet bűnös, ha nagyon sok olaj van benne.

2017. aug. 26. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Jo ötlet volt az utolso! Levettem a légszüröt és kipörög... ahog a jaratot néztem volt lerakodas benne... igy a problémam megoldodott köszönöm! Még annyi h ennek mo az oka, h berakodott olajos trutyival? Vagy csak az idö?
2017. aug. 27. 11:51
 6/6 anonim ***** válasza:

Egy kis kosz a légszűrőben még nem indokolja hogy ne lehessen menni vele.

Évek óta rá sem néztem a szűrőre,és megy mint a barom.

Persze tudni kéne mikor hasított szépen utoljára,és ki tekergette el a karbit.

2017. aug. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!