Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Honda civic. Miért levegősödik...

Szabojanos1984 kérdése:

Honda civic. Miért levegősödik újra és újra a hűtőrendszerem?

Figyelt kérdés
Honda civic 1.4-ről 1996 van szó. Feltöltöm a vízrendszert, légtelenítés stb rendben. Amennyiben nem hajtom meg az autót, és nem közlekedem 100km/h felett tartósan úgy 7-800km-ert elmegy mindenféle probléma nélkül tehát víz nem fogy venti is kapcsolgat szépen. Ellenben ha megyek 110-120km/h körül minimum 10 percet akkor a kiegyenlítőtartályt tele tölti majd annak a kupakjánál kis is nyom vizet. Minden alkalommal csak ott, és csak 8-9dl hiányzik a rendszerből. Innentől nyilván levegős is a rendszer ugrál a mutató is, és persze a venti is csak ímmel-ámmal kapcsolgat. Vizet ilyenkor sem forral. Szerelő nézte már több is cseréltettek velem nyomásszabályzós hűtősapkát, és termosztátot. Kivett termosztáttal ugyanez a tünet. Hűtősapka cseréjével jobb lett valamelyest a helyzet. Hengerfej hibát tünetek hiányában kizárták mindannyian (füst egy gramm se gyönyörüen indul és jár, folyadék keveredés szintén 0.) Városban ha nem padlózgatom csak ritkán van hogy egy hónapig tökéletes. Amit tudni kell hűtője utángyártott és vásárlás óta produkálja ezt. Nagyon dühítő hogy nem tudom merre induljak a megoldáshoz. Minden megoldás érdekelhet ha nincs más út kiba..om belőle a klímát is egy nagyobb hűtő beépítéséhez akár. Akinek az ötlete megoldja a problémát vagy felkeresem személyesen egy tálca sörrel, vagy elküldöm neki!!!!

2017. aug. 27. 09:35
 1/7 A kérdező kommentje:
Ami lemaradt: Gondoltunk a motor nem megfelelő (túl meleg) működésére igy összes szűrő, olaj, és gyertyák is cserélve lettek aztán utoljára a nyomásáteresztő hűtősapka 1,1 értékűre. Ez a kombináció addig vált be míg nem mentem 30-40percet 110es sebességnél, a mutató a helyén végi viszont amint beértem az első községbe, váltót üresbe kapcsolva lassitottam 50km/h-ra és fél percen belül már ugrált is a mutató akkor már hiányzott a vizecske
2017. aug. 27. 09:53
 2/7 anonim ***** válasza:

Azért én a hengerfejre tippelnék mégis.

Ahány "megbetegedés" annyi tünet.


nekem volt olyan aut ami 200 helyett egyszer csak 170-et ment, és kicsit gyengébb lett.


Szétszedésnél látszot csak a pakolásnál az ellen ütemben dolgozó hengerek (szélsők a középsőkbe) kicsit átdolgoznak.

Semmi más tünet nem volt.

Volt olyan is ahol levegősödött, pont mint a tied, csak már normális 50-es tempó mellett is.

Ott sem volt folyadék keveredés.


Egy másik csak elkezdett dadogni és fehér gőz jött a kipufogón.


Szóval szerintem a tied is pakolásos lesz, csak még nem zsakadt át rendesen, csak kicsit beledolgozik.

2017. aug. 27. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ egy vélemény a hf tömítés mellett rendben. Ha az arány egyértelmű lesz megbontatom.
2017. aug. 27. 10:35
 4/7 anonim ***** válasza:

Utángyártott kisipari hűtő paraméterei csak hasonlítanak a gyáriéhoz,a hűtő zárókupak nyomáshatára pl.kulcsfontosságú,ha nem szuszog le aķkor megy a kiegyenlítőbe a víz...

Magam is benyaltam suzukinál,vettem egy bontott gyárit azóta hibátlan.

2017. aug. 27. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. Most hogy olvasom, még beugrott az, hogy az egyik autómnál, amikor sapka nyomástartó szelepe halt meg, akkor csinálta, hogy mire bemelegedett, elkezdte kihányni a vizet. Megijedtem hogy hengerfej, de végül kiderült hogy csak a sapkát kellett cserélni. De itt nem levegősödött, hanem kifutott a víz 10 perc alapjáraton történő melegítés után.
2017. aug. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Alapjáraton ha egy hónapig ketyegne se történne semmi. Mint irtam sapkát már cseréltem ami nem volt egyszerű lévén hogy utángyártott hűtőről van szó, és nagyban javult a helyzet. Előtte rövidebb távokon, akár városban is elkezdte a szórakozást. Most már azért kell neki nyomni becsületesen és kell neki minimum 60km is aztán lehet utántölteni. Én is titkon a gagyi hűtő szűk belső keresztmetszetében reménykedem. Megpróbálok szerezni gyárit gyári sapekkal! Nagyon köszönöm a hozzászólásokat jófejek vagytok!
2017. aug. 27. 14:51
 7/7 anonim válasza:
Sikerült megoldást találni erre problémára ? ugyanis nálam ugyan ez a helyzet (Honda Civic 1.5iLS "97)
2018. júl. 5. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!