Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Ecotec motorok nagyon...

Opel Ecotec motorok nagyon problémásak?

Figyelt kérdés

F Astráról lenne szó, 1.6 100 lovas, kétféle motorral szerelték, 8 szelepes simával és 16 szelepes Ecotec-kel.

C16SE és X16XEL motorkóddal.


Mivel nekem világ életemben dízeleim voltak, jobban hajlanék a 8 szelepesre, nem tudom a 16 szelepes Ecotec mennyire kéri a hajtást, hogy menjen is.

Egyáltalán itthon kapni ezekkel a motorkódokkal az autót?



2017. aug. 29. 08:37
 1/7 anonim ***** válasza:
51%
Gondolom ha egy 20 éves autóban még szolgál akkor olyan nagy gond nem lehet vele.
2017. aug. 29. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

8 szelepes motorral nyűhetetlen, nem tudod kinyírni, teljesen igénytelen autók, nem kell szervízbe futkozni velük. 16 szelepes kevesebet fogyaszt kicsivel, de sajnos több a baj velük.

Nekem Astra G 1.4 16V volt EcoTech motorral, nkem gyenge volt és többször kellett szétszedni a motort, hengerfej probléma, illetve később hirdotőke csattogás... stb.

Most én is dízel Astra H-val járok, nekem pedig ez az ismeretlen egyelőre :)

2017. aug. 29. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
72%
Ha teheted X16SZR-es motorral szereltet vegyél! Ezek voltak a legjobb motorok, de csak 96-tól gyártották. Ez egy központi befecskendezős 8 szelepes motor, nincs már rajta gyújtáselosztó, hanem elektronikusan vezérelt trafó egysége van. Nagyon megbízható motor, 2000-ig a G Astrákat is szerelték vele.
2017. aug. 29. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Egyetlen gond velük az olajfogyasztás szokott lenni, de ettől független megbízható motorok, maximum figyelni kell néha az olajszintre, és ha úgy van után tölteni. De ez sem " előírás " mert ritkán de van olyan is, hogy semmi olajat nem kajál be.
2017. aug. 29. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Így van, az olja minden autó esetében fogy, csak sokan nem akarnak tudni róla és nem is adnak hangot neki, de válltik állítják, hogy nem ment le a motorolajszint egy mm-t sem.

Ilyen nincs a mesében sincs; nem létezik olyaj olajlehúzó gyűrű, ami tökéletesen ellátná a szerepét, minimális olaj elszökhet ott is, ami egy 10.000 km-es autózás során pár deci is lehet... Csak sokan nem ellenőrzik a motorolaj szintet és csak a csereperiódus leteltével kerül bele a már friss olaj.


Az olaj nem drága, inkább utántöltünk. Apósom 18 éves Astra F-jében 15 éve szivárog az olaj minimálisan, de ahhoz a hengerfejet le kéne venni, ami nem olcsó mulatság. Inkább utántöltöget, az még mindig olcsóbb, mint ezt a minimáis szivárgást megszűntetni. Van benne valami!

2017. aug. 30. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Az jó, örülök neki, ha motorikusan rendben vannak.

Esetleg az automatákat ismeri valaki? Meg merje venni az ember?


Rozsdát azt tudom, azt nézni kell keményen.

2017. aug. 30. 08:58
 7/7 A kérdező kommentje:
Illetve ezekben a 16 szelepesekben már van szelepvezérlés? Vagy mindig nyit a 16?
2017. aug. 30. 09:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!