Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 1.8T 20V vagy 1,6 benzin vagy...

1.8T 20V vagy 1,6 benzin vagy dízel és ha igen akk PD vagy sima adagolós (AHF,81kw) és mi a véleményetek ezekröl a motorokról?

Figyelt kérdés
Most van nekem egy VW Golf 4-em ,1.9 TDi 81kw-os a motor,tuningolva vettem ,nagyobb intercooler,chip,turbo 2052 van.Kipufogó nyitott,lényeg az ,hogy sok baja van ,sok a km és megválnák töle,és benzineset akarok ,és 1.8T 20V tudná ezt az erőt amit a tuning dízel tudott kb,autoszerelönek tanultam annyiból tudom ,de tanácsot szeretnék kérni mert a 1.8T 20V idegen számomra,2.0 TFSi az tudom ,hogy jo de drága nekem még.Második autóm lenne a Golf után,Octavia és Golfon ,vagy Seat Leonon gondolkodom.Audit drágálom szintén.Bőven elég nekem a Skoda által nyujtott komfort.Következö lenne a kérdésem 1.8T 20V hibáit letudnátok irni ,és hogy meg-e éri benzinest venni vagy inkább megint dízel és ha dízel akk PD vagy sima adagolós dízel ?Ha kérhetek motorkódot akk azt is irhatnátok.Már egy ideje tanácstalan vagyok a dologban ,mert lebeszélnek a dízelröl de benzinesbe meg nincs tapasztalatom,és nemtudom milyet vegyek.Köszönöm a válaszokat elöre.

2017. aug. 29. 18:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha van rá elég pénzed akkor ajánlom az 1.8T-t. Nekem Octavia RS-em van, semmi baj nincs vele, szépen teszi a dolgát, viszont sajnos az M0-án egy dugót nem bírt a bakelit csöve és tréler lett a kocsiból. Nagyon sok köztük a széthajtott darab, szóval arra figyelni kell, ezért is ajánlom inkább az Octaviat, mert azt nem nagyon vesznek a fiatalok, annyira talán nem vészesek, de ne az 500.000 forintos példányokkal szemezgess, illetve készülj fel a nemvárt kiadásokra, mert ugye használt autónál előfordulhat. Dízel, ha nem használod ki (relative keveset használod), akkor nem ajánlom.
2017. aug. 29. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
*Mármint tréler vitte el... xDD
2017. aug. 29. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ez a három motorfajta talán a legmegbízhatóbb konszern motorok egyike, mind az 1.9tdi, az 1.9pdtdi és az 1.8t.

De 1-et nem értek, most van egy 110lovas 1.9tdi G4-ed és ezt le akarod cserélni "ugyan" erre az autóra csak másik motorral. Ha csak az átíratást nézed akkor abból meg lehetne csinálni a jelenlegi bajait. (bár ezt nem fejtetted ki csak azt hogy van)

2017. aug. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen,van egy 81kw-os Golf 4 em,ami 180 lóerő körül van érzésre is ,erős kocsit szeretnék és tudom annak megvan az ára,viszont dízelböl nehezebb volt kifacsarni azt az erőtt mint egy 1.8t tud ,azt sebválto megis adja lassan magát ,3-4 es fokozat szol ,kuplung még nemcsuszik ,még xdd,de magyarán nembirja jol a strapát a kocsi ,nemrossz de msotmár hogy fél éve ripolom ,kezdi feladni pár alkatrész.
2017. aug. 30. 01:56
 5/7 A kérdező kommentje:
Az van hogy kompromiszum nélkül nemfogok tudni kocsit venni ugyse ,1.9 PD TDI-ben a befecskendezök romlékonyak és drágák ,mondjuk romlékonyság inkább kinek hogyan,1.9 TDI ami most is van az mondjuk megbizhato,csak nem elég erös meg utolag tuningolni mint a mostani kocsit sok pénz,inkább gyári erös autot akarnák és apuék is,1.8T 20V lenne a megfelelö,csak kérdés megéri-e tankolni és nem e lesz müszakilag baja,mert egy ismerös azt mondta sok minden elromlik benne ,én meg mást halotam,ezért kérdezlek titeket.
2017. aug. 30. 02:05
 6/7 anonim ***** válasza:

Azt az ASD váltót ami az 1.9tdi alatt van nem fogod 180lóval megölni csak ha "béna" vagy, de az hogy szól a 3-4-es fokozat szerintem annak a problémája hogy nincs benne elég olaj és elkezdett tönkremenni, de ez mindnél előfordul ha nincs benne olaj.


Kuplung azért nem csúszik, mert kevlározott. A gyári olyan 130-140lónál többet nem tud csúszásmentesen átvinni.


A PD elem nem romlik el szűrűbben mint az adagolóson az adagoló, esetleg a kábelek szoktak meghalni, de az filléres tétel.


Az 1.8t is egy jó konstrukció csak sok szét van hajtva pont emiatt, ha jót akarsz akkor olyan 1misi től érdemes nézegetni őket. Fogyasztása, ha csak autóként használod, akkor olyan 10l, ha nyomod akkor ez bármennyi lehet.

2017. aug. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ utolso válaszolonak és mindenkinek,a kocsit tuningolva vettem szoval nemtudok mindent mi van benne,de kuplung nekem is feltünt ,hogy nemgyári márcsak a km állás miatt se lehetne gyári meg a erőátvitel miatt se,180 ló körül lehet a kocsi ,aztmondták és ahogy megyek vele nekilépek 4 en kapar R15-ön ,R18-is volt rajta azon 3-ba kapart,na de lényeg menni megy és kuplung elég jól birja még a sok pacit is,meg a nagy nyomatékot.Még elgondolkodok rajta mit veszek helyette.Szóval mégegyszer köszönöm a válaszokat mindenkinek.
2017. szept. 1. 00:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!