Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Seat Leon 4x4 (1m) milyen...

Seat Leon 4x4 (1m) milyen összkerék van, állandó? Illetve 4x4-et érdemes ebből venni, vagy inkább elsőkerekeset?

Figyelt kérdés

Álomautó a Leon 4. éve spórolok diákmunkán rá ,jelenleg kb egy elvileg jót tudnék venni (2.1m) de azt látom,csak hogy az 1.8T-nál ~0.3-0.5mp-vel lassabb a 0-100 meg nehezebb a 4x4 ,mint az elsőkerekes.

Érdemes összkerékkel venni,érezném hasznát ennek,ha igen kb merre?


Jelenleg egy Micu' Coltot váltana :)


2017. aug. 30. 14:49
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem fix összkerekes, viszkós rendszerű. Az meg nem az örök életnek készült. Szóval inkább kerüld.
2017. aug. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Haldex kuplungos az összkerék hajtása, ami nem olyan rossz, de messze nem olyan mint a torsen. Akkor kapcsol a hátsókerék ha az első megcsúszik. Ennyi idősen már érdemes benne olajat cserélni, egyébként nem egy problémás dolog.

Hátránya: többlet súly, kisebb csomagtartó, nagyobb fogyasztás

szvsz nem éri meg, esetleg hóban való hülyéskedés amire alkalmas tud lenni, akkor éri meg ha a hegyekben laksz vagy télen sűrűn jársz oda akkor ez lehet egy plusz élményfaktor hogy a farát is tudja fordítani.

2017. aug. 30. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Állítólag a 4x4 futóműve sokkal jobb, mert nem csatolt lengőkaros hátul. Viszont ahogy írták, van hátránya is. Mérlegeld ezeket, és úgy válassz!
2017. aug. 30. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

szal nem olyan mint a quatro audi?

Mert mentem ugyanúgy quatroban és simában...

A kettő között látszódott kanyarban a különbség,a sima a6-ban alig valami gázon állandóval tudtuk bevenni a knayart mert úszott az eleje.A Quattro-n meg gázon is lazán bevettük.

2017. aug. 30. 20:30
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem ugyanaz, kivéve a hasonló korú A3 quattrokat. A fronthajtásúnál azért várhatóan jobban viselkedik.
2017. aug. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Alapvetően hosszútávra tervezek,mert kb megjelenése óta játszadozom a gondolattal...

Lehet megérné a 4x4 nekem,mert elég sokat járok dombos utakon (nem hegyi utak!kertváros,város jó minőségű,de jó emelkedő)...

Főleg ahol lakok :D az pont dombtető,jó emelkedő...,És láttam már amikor havazott és a jég ráfagyott,hogy páran csúszkáltak vissza :D

2017. aug. 31. 11:53
 7/9 anonim ***** válasza:

"jég ráfagyott,hogy páran csúszkáltak vissza :D"

Ez ellen a legmodernebb összkerékhajtás se tud mit tenni, ha nincs tapadás 1keréken se akkor marad a hólánc.

2017. aug. 31. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Haldex rendszer van alatta, nem a hosszmotoros Audikban lévő quattro hajtás Torsen difivel. Az én véleményem szerint felesleges, mert nem akkora az erő, hogy ne lehetne útra vinni a teljesítményt. Ha a tél miatt kell, akkor vegyél igazán jó téli gumikat, hidd el, az többet ér majd.
2017. aug. 31. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Ő főleg a kis 100% elsőkerekes virsligumis autók voltak,mint 206-os fordka és toyota yaris...

A busz meg a nissan patrol röhögve feljött...

Mondjuk az este éreztem én is,hogy nem a legjobb ,de 50-nel nekimentem ,és könnyen feljöttem ~ 40 méteren colttal...De csak így nekifutásból

2017. aug. 31. 17:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!