Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek ezért mennyit...

Szerintetek ezért mennyit fogok fizetni?

Figyelt kérdés

Budapest belvárosában dolgozom ahol gyakran előfordulnak a drágább autók.Hibáztam egy nagyot és nem adtam meg az elsőbbséget.

Ebből adódóan történt egy kisebb balesetem ami miatt lehet hogy elég szépen fogok fizetni.Azon kívül hogy az autóm eleje ripityára tört meghúztam egy Ferrarit.

Nem lett nagyon nagy baja csak épp hogy karoltam a kocsi oldalát na jó van a bal oldalán egy kisebb horpadás.Mivel én hibáztam ezért felválalom.Viszont azt nem gondoltam volna hogy a tulaj rám veti a javítás kölcségeit .Még nem jött meg a csekk de gondoltam mielőtt ki küldik postán érdekkörök egy kicsit mielőtt szívrohamot kapok.

Nagyon drága baleset lesz ez nekem ?



2017. szept. 1. 20:32
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem te is érzed hogy ez voltaképpen nem lesz olcsó mulatság
2017. szept. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Gondoltam hogy nem úszom még egy havi fizetésből de remélem nem lesznek milliók mert azt fogalmam sincsen hogy fogom kifizetni .
2017. szept. 1. 20:42
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Kötelező nem fedezi ? :O
2017. szept. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen esetre van a kötelező gépkocsi biztosítás. Akár Trabantot, akár Ferrarit törsz össze, akkor is a biztosítód fizeti a kárt, ha egyéb kizáró indok nincs. Pl. érvénytelen a biztosításod, ittas voltál és erről jegyzőkönyv is készült.
2017. szept. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerinted a biztosító intézménye mégis miért jött létre?

Betétlapot legalább írtatok?

Vagy szóban ismerted el a felelősséged?

Akad pár dolog ami nagyon nem mindegy.

2017. szept. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Persze hogy írtunk betétlapot.Kénytelen voltam.

Kicsit megnyugtatóan hogy a biztosító fizeti.

Nem tudom hogy ez hogyan meg mivel még sosem volt balesetem. Egyébként teljes mértékben megértem a másik fél reakcióját mivel én is így reagáltam volna ha nekem lenne hasonló autóm én is ki akadtam volna nem is kicsit ha egy barom össze töri.

2017. szept. 1. 20:55
 7/10 crudy ***** válasza:
Akkor tanuld meg h a bizzositas azert kotelezo h ne legyenek csodbe jutott emberek, kifizetlen karok es felesleges perek. Ha roncsa torted volna azt az autot a biztosito nyelne egy nagyotes kifizetne. Annyi karod lesz h kovetkezo evtol emelkedni fog a biztositasod. Ezt meg kikerulheted ha az autot eladod, ajandekozod valakinek. Nem te a neveden lesz a biztositas se az auto de te leszel az uzembetarto igy hasznalhatod. Ha jol tudom ket evig ha nincs tulajdonodban auto es nincs kotelezo a neveden akkor torlodik a malusz, plusz rendszered.
2017. szept. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A biztosító kiküld egy szakembert aki megnézi a sérült autót (vétlenét) és megállapít egy összeget amit vagy elfogad vagy nem. Szerintem egy ilyen autón talán casco is van szóval az is beszáll a dologba. A végén kapsz egy csekket, hogy befizeted vagy esik a bónusz besorolásod rendesen. Én a inkább a bónuszt buknám.
2017. szept. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Pont ezért találták ki a kötelező biztosítást, hogy hasonló esetben ne kelljen még a rokonaid is eladják a házaikat, hogy kifizesd a Ferrari javítását. Nem fog neked semmibe sem kerülni a dolog. Viszont a saját autódat már zsebből kell helyrehozd, ha nem lett totálkáros, illetve a biztosításod nagyon drága lesz egy ilyen baleset után.
2017. szept. 1. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Erre van a biztosítás.
2017. szept. 1. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!