Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Automata váltós autóval lehet...

Automata váltós autóval lehet gumit füstölni/"driftelni"?

Figyelt kérdés

Sosem vezettem még automata váltós autót, nem tudom.A kérdés csupán elméleti, gondolom driftelni, vagy legalábbis a farát csúsztatni ugyan úgy lehet, de pl gumit füstölni?

Ha igen,hogy?


2017. szept. 2. 14:54
 1/7 anonim ***** válasza:

Újabb "kilincsel előre menő kisfiú vagyok".

Nem a váltótól függ,hogy lehet e .

Elsőkerekessel amúgy sem lehet driftelni "szánkózni" esetleg.

Gumit füstölni babettával is lehet.

Az automata váltó sebesség,és fordulat (meg egyéb) alapján vált fel.

Szép is lenne ,ha 1 km/h-nál elváltana,mert megcsúszott a jégen ...

2017. szept. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

99%-án van sport mód vagy fixen kiválasztható fokozat. Többi gyakorlás kérdése.


Nyilván egy ezres automata Swift nem igazán alkalmas rá.

2017. szept. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

1-es


Újabb "mondok valami nagyot,és bölcset, mert akkor legalább kompenzálom,hogy az életben egy balfék vagyok és itt érvényesülök"

Bár nem írtam az autó hajtásáról, de ha már az első kerékhajtás felmerült, akkor a hátsó miért nem?Ja, mert akkor nehezebb kötekedni.

Gumit füstölni valóban lehet babettával is, mert azt izomerővel visszatartod, de a legtöbb általad emlegetett első kerekes kisebb teljesítményű autóval nem lehet.Furcsa,hogy nekem kell, hogy felvilágosítsalak erről, azt hittem nagyobb szakértő vagy.


Az utolsó két mondatoddal megközelített a kérdésre való választ, de nem jutottunk el odáig, mivel mint ahogy írtam magát az automata váltó működését sem értem teljesen, hisz sosem használtam ilyen autót.

Bár azt sem olvastad,hogy csak elméleti kérdés, hogy figyelmetlenség,szövegértési gondok, vagy okoskodás áll e mögött nem tudom.


De a kedvedért pontosítom a kérdést: egy 350 lóerős hátsó kerekes automata váltós autóval,hogy tudok gumit füstölni, milyen fokozatba kell tenni, mit fog reagálni az autó?


A kérdés továbbra is elméleti.

A válaszom stílusán ne sértődj meg, mert tudod amilyen az adjon isten...

2017. szept. 2. 18:25
 4/7 anonim ***** válasza:

Azért vagyok az életben balfék,mert egy "sportkipufogó,meg szines epman cuccok a civicre már tuning?" szintű kérdés :D rendben.

Hátsó kerék hajtás miért nem merült fel?

- ó valszeg mivel az elsőkeréknél kifejtettem ,hogy ami elől hajt azzal max szánkózol,azthittem ennyiből leesik .

De látom nem. -sprite.

Swiftel is füstölhetsz gumit ugyebár, és nem babettával nem izomerőzni,hanem elsőfék és ránehezedni :(

- nabekker :o

Kérdés : "e a legtöbb általad emlegetett első kerekes kisebb teljesítményű autóval nem lehet" mit emlegettem? :o

Ha odaképzelek plusz egy sort akkor tényleg ott van,csak valóságban nem.


A felvilágosítás ,ami okoskodásnak inkább jobb volt valahogy bulis értelmezésre utal. - sprite2.



D-be beteszed és megy.Ehhez átlag (inkább mindig) féket kell nyomni.

Gondolom kipörgésgátló és ESP off illik ,de ez ugye alap volt ,"fölösmondat".

És indulhat a "peca".

"Aki nem tud 135 lóerővel driftelni az 500 lóerővel sem tud" - Vályi István.

2017. szept. 2. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

"Újabb "kilincsel előre menő kisfiú vagyok". "


Azért mert feltettem egy elméleti kérdést, de rendben.

Az írásod középső részére nem reagálok, pedig elvileg én vagyok a kisfiú. (a "sprite" meg külön kategória, de tényleg maradjunk ennyiben)


Az írásod vége hasznos volt, kezdhetted volna ezzel, köszönöm!

2017. szept. 2. 20:25
 6/7 anonim ***** válasza:
Az "elméleti kérdés" ,mint amikor "egy haverom kérdezte".
2017. szept. 3. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ha lenne automata váltós autóm, előbb-utóbb rájöttem volna,hogy hogy lehet vele gumit füstölni :)
2017. szept. 3. 18:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!