Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 2014 es Audi RS3 mennyire...

Roli96 kérdése:

2014 es Audi RS3 mennyire hajlamos a meghibásodásra?

Figyelt kérdés
akinek van írna egy kis jellemzést, megéri e, szervizháttér, megbízhatóság stb :)

2017. szept. 3. 20:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem nincsen, de az ilyen kihegyezett autókról általánosságban el lehet mondani, hogy gyakran kell szervizelni, és a karbantartást nem lehet elhanyagolni. Amennyire megy, annyira igényes is, nekem volt pár erősebb (igaz ennél régebbi) autóm, mindegyiknek kellett a gondoskodás. :)
2017. szept. 4. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ezen az oldalon nagyon sok olyan ember ir, aki 2014-es Audi RS3-al jár :)))

Amúgy túl fiatal még az autó ahhoz, hogy komoly tapasztalatok legyenek vele. De az 5 hengeres turbós alapvetően nagyon strapabiró szerkezet. Persze figyelembe kell venni, hogy ez már egy kőkemény sportkocsi, iszonyú erővel, szóval nem az a fajta autó, amivel 100 ezer km-t mész csak olajcserével.

Minden sokkal, de sokkal drágább hozzá, mint egy sima A3-hoz: nagy fékek, nagyon kemény futómű, drága turbó a motoron, stb. A szervizháttér problémás lehet, mert hiába elterjedt az Audi márkaszerviz, meg Audi szerelők, az RS modellek nagyon ritkák, ezért az 1.9 PDTDI-hez szokott szerelők csak a fejüket tudják sokszor vakarni, ha valami gubanc van ezzel az autóval.

Feleségemnek egy 2003-as Audi S3 van, és már ahhoz is rendelni kell minden alkatrészt, mert készleten semmi nincs hozzá. Van egy kiváló szerelőm, de ő sem tud néha mit kezdeni vele, sokszor együtt kutatunk a neten, hogy mi lehet a baja az autónak. Szóval ez a gond ezekkel az autókkal. De ha mennek (márpedig megbizhatóak alapvetően), akkor minden problémát kárpótolnak, nagyon szuper autók.

2017. szept. 4. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

én a a V8-sal is szemeztem, akkor úgy vinném tovább a kérdést, hogy V8 vagy sor 5?

mert a V8 turbó nélkül is elég nyomatékos kis jószág.

2017. szept. 5. 21:31
 4/6 anonim ***** válasza:
RS3-ból nincsen V8. Nem is volt soha.
2017. szept. 9. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
V8 az Audi RS4-ben volt, de az már egy más világ, szinte szupersportautó. Halandó ember nem bírja fenntartani.
2017. szept. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
akkor marad a sor 5, az is jó, köszönöm a válaszokat
2017. szept. 9. 22:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!