Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A német autók miért öregszenek...

A német autók miért öregszenek ennyire csúnyán?

Figyelt kérdés
Egy 10 éves S Merci, 7-es BMW egy lepukkant cigányautó benyomását kelti, míg mondjuk egy ugyanennyi idős LS Lexus ma is teljesen vállalható, korrekt kocsi megjelenésre.

2017. szept. 5. 11:13
1 2
 1/13 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
A jelzett, lepukkantabb autókat a jelzett népcsport vásárolja kivagyiságból. Ezért már egy normális állapotúnál is asszociálsz rá.
2017. szept. 5. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Szerintem csak attól függ, mennyire vigyáznak/vigyáztak rá. Nekem mondjuk csak motorom van, rendszeresen karban tartom, mindig tiszta, csillog-villog a króm stb. 22 éves, sokan (főleg a laikusak, akik nem tudják, hogy régebbi modell :D) 10 évnél fiatalabbra tippelik.

Láttam már sok szép "régi" mercit is, amire oda van figyelve kívül-belül, az nem feltétlenül néz ki cigányul.

2017. szept. 5. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Opelünk van. 16 éves. Tehát német autó. De meg nem mondanád róla, hogy 16 éves. Használtan vettük olyan személyektől, akik megvigyázták, illetve mi is karban tartjuk rendszeresen és nem hagyjuk "lepukkanni".
2017. szept. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Talán azért mert 100 s merci/7 bmwre ha jut 1 Lexus, az meg ha épp karban volt tartva, akkor már meg is van az előítéledet alapja. Én pl 5 éve vezetek és jó ha összesen 10x láttam lexust. Mercit/bmwt meg napi szinten látok.
2017. szept. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerű.

Amikor ezek az autók első tulajuknál elérik a 3-5 éves kort, mennek eladósorba. Innentől zuhan a tulajok által ráfordított összeg. Már nem viszik márkaszervizbe, mert lejárt a garancia. Nem mennek vele az előírt karbantartásokra, mert drága és jóazmég. Ha cserélni kell valamit, akkor nem gyári vagy gyári minőségű alkatrészt tesznek bele, hanem lengyel meg kínai utángyártott hulladékot.

Mire az autó eléri a 10. évét és a 3-4. tulajt, le van lakva. Innentől már garázsba se teszik, szóval szét is rohad. Ennyi a történet.

2017. szept. 5. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 D. Brasco ***** válasza:
100%
Ez a kérdés egy ostoba általánositas....minden autót le lehet pukkantani ha nem figyelsz rá.......most az hogy neked éppen a bmw meg a merci szúrja a szemed mar a te problemad.....
2017. szept. 5. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 veterán vas ***** válasza:
100%

Azt mondod, a német autók csúnyán öregszenek.

Ezek szerint az egyéb (orosz, cseh, román stb.) autók bizonyára szépen öregszenek.

Hmmm. Mihez képest? ;)

2017. szept. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A német autók vagy a németországi autók. A tíz éves mercire a tíz év alatt épp egy kisautó árát lehet költeni. Szerinted aki hitelből vette rá költi?
2017. szept. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én nem mondanám azt hogy a 7-es meg az S csúnyán öregszik. A Lexus meg 10 évvel ezelőtt még nem volt olyan formájú ami jellegzetessé tette volna, így aztán nem is tűnik fel hogy öregszik. Lepukkant cigányautók? Ilyenek nincsenek ebben a kategóriában. Azok jóval lejjebb kezdődnek.
2017. szept. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan már, milyen alapokra helyezed ezt az állítást? A német autók pont hogy jól bírják a strapát, és az értéküket a németek őrzik meg a legjobban. Hogy neked egy 2007-es S Merci egy lepukkant autó benyomását kelti, az a te egyéni problémád, amúgy semmi valóságalapja nincs az állításodnak.
2017. szept. 5. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!