Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motor átnézetés vásárlásnál -...

Motor átnézetés vásárlásnál - pár kérdés?

Figyelt kérdés

Motorvásárlás előtt állok, és egy hozzáértő barátom helyszíni segítségén felül szeretném majd a "jövendőbelim" elvinni egy szervízbe, hogy egy szaki is átnézze.

Nyilván ezt csak akkor, amikor már eldöntöttem, hogy szeretném ténylegesen megvenni a mocit.


Több kérdésem is felmerült ezzel kapcsolatban:

- Általában mennyire partnerek ebben a tulajok?

- Szükséges előzetes egyeztetés a műhellyel ezzel kapcsolatban, ha igen, kb. mennyivel előre?

- Mennyibe szokott kerülni egy ilyen átnézetés?

- Mennyi időbe telik általában?

- Gyanúra ad-e okot, ha a tulaj ragaszkodik, hogy egy adott műhelybe vigyük a motort?

- Gyanús-e, ha a tulaj teljesen elzárkózik a szervízbeli átnézetéstől?

- Ha esetleg kibukik valami gebasz, ami nem triviális jellegű, mekkora előny az számomra az alku esetén?



2017. szept. 7. 19:44
 1/8 anonim ***** válasza:

1, aki nem partner az adja el másnak

2, igen 1-2 nappal

3, 4-6000Ft

4, 1-1.5 óra

5, hááát igen... független, általad választott szervizbe vidd

6, az elsővel megválaszoltam, igen gyanús

7, nyilván igen, az jó alku pozíció, ha van "rejtett" hiba

2017. szept. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az elsőnél elsősorban arányokra gondoltam, tehát hogy elterjedt dolog-e az ilyesmi motoroknál (autóknál tudom, hogy az), meglepő kérés-e ez manapság a vevő részéről?
2017. szept. 7. 20:47
 3/8 A kérdező kommentje:
Illetve mennyire érvényesek/mennyit változnak a fenti kérdéseimre a válaszok, ha nem magánembertől, hanem kereskedésben veszem a motort?
2017. szept. 7. 20:50
 4/8 anonim ***** válasza:

Motoroknál sem ritka az ilyen kérés. A kereskedő köpködni fog, ebben majdnem biztos vagyok.

Én csak magánszemélytől vennék motort.

Aki ért a motorhoz, az ha megy egy kört vele érzi ha gubi van vele.

2017. szept. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

>Én csak magánszemélytől vennék motort.

Ha van kipróbálásra és átnézetésre lehetőség, miért ne?

Tudtommal állapotot veszünk, nem (tekert) kilóméterszámot.

2017. szept. 7. 21:16
 6/8 anonim ***** válasza:
A használt motorok piaca egy kicsit más mint az autóké. Kereskedők főleg olaszból behozott és itthon roncsból helyreállított életveszélyes vackokat kínálnak. Motort csak motorostól!
2017. szept. 8. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 veterán vas ***** válasza:

Kérdező!

Ha nem hiszel a #6-os válaszolónak, akkor ballagj be egy kereskedésbe, és kérdezz rá a motorok állapotára. Meg fogsz lepődni, mert csak kétféle motor létezik.

Vagy:

-első gazdás, kevés kilométerrel, kiváló állapotú, megkímélt hozzá sem kell nyúlni.

vagy

-eredeti gyári alkatrészekkel, teljesen felújított, tehát hozzá sem kell nyúlni.


Hát hogyne..... ;)

2017. szept. 8. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Én a nálam tapasztaltabbnak és függetlennek hiszek :)


Ha ti azt mondjátok, hogy kereskedő = patásördög, akkor ezzel a tudattal fogom kezelni a dolgot, de amúgy pont ezért ragaszkodom a független szervízes átnézetéshez.

Tudjátok: "azt bárki mondhassa!"


Ha meg nem akarja, akkor marad a nyakán, és áll benne egy milliója továbbra is. :)


Köszönöm eddigi válaszaitokat, a pletyka-szinten eddig hallott dolgok nagyjából megerősítést nyertek.

2017. szept. 8. 10:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!