Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi kell a rallyhoz?

Mi kell a rallyhoz?

Figyelt kérdés

Szeretnék a jövőben rallypilóta lenni és evvel kapcsolatban lennének kérdéseim.

-Lehetek e egyszerre pilóta és csapatvezető is?

-Milyen öltözék kell hozzá?

-Ha 14vagyok és már tudok vezetni motorozni (mindkettő manuális) és gokartban eddig akivel versenyeztem mindenkit leköröztem ezen kívül gyakran vezetek szimulátorral ami egész jól megy valós beállítások mellett akkor lehet e esélyem jövőben jó helyezéseket elérni?

-Milyen autót érdemes átalakítani vagy venni?

-Kell e műhely és milyen felszereltséggel?

-Hogy lehet szponzorokat szerezni?

A válaszokat előre is kószönöm!



2017. szept. 10. 20:41
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

"evvel"

Ilyen helyesírásból ítlélve nem vagy hozzá elég inteligens... 14 évesen már kicsit késő elkezdeni. Gokart/motor semmi köze a rallyhoz. Mellesleg pár misi jól jön. Szponzorok majd jönnek, ha leteszel valamit az asztalra. Minden profi sportoló vagy gazdag háttérrel rendelkezett kiskorában is, vagy felfigyeltek valami "természetellenesre" benne és elkezdték támogatni. KISKORÁBAN.

2017. szept. 10. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Én nem a wrc be akarok bejutni csak magyar szinten akarok jó helyezéseket elérni
2017. szept. 10. 20:58
 3/23 anonim ***** válasza:

Az egyszerűbb szlalom/ralisprint versenyekre szinte mindenki nevezhet, így könnyedén tudsz indulni ilyesmiket.

1) Lehetsz. (Általában "komoly" csapat nem igazán van, a Jóska szereli a motor, a Pista a többit, a Béla meg vezeti az autót.)

2) Sima biztonsági öltözet. Fő szempont hogy kényelmes legyen, lehessen benne normálisan vezetni és lehetőleg valamilyen szinten tűzálló legyen.

3) Lehet. De ez az első pár év után úgy is kiderül.

4) Általában két fő szempont szokott lenni: a pénz és a vonzódás. Szóval olyat, amit szeretnél és van hozzá megfelelő tőke (bele kell kalkulálni már az elején is a nem várt kiadásokat is - kell lennie annyi pénznek hogy kb. 10 versenyenként újjá lehessen építeni nulláról az autót, nem azért mert kell, hanem mert bármikor becsúszhat egy ütközés/borulás.)

5) Nem feltétlen. Ha van az jó, költségkímélőbb opció mint másoknál csináltatni az autót.

6) Vagy ismerősökön keresztül (akár a legelső verseny előtt is), vagy majd idővel fel fogják venni veled a kapcsolatot ha jó eredményeid lesznek (de te is keresheted őket ilyen ügyben).

2017. szept. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
59%

3 dolog kell hozzá. Pénz,pénz,és pénz.

De nyugi,lecseng ez nálad elég hamar.

2017. szept. 10. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 veterán vas ***** válasza:
100%

Evvel ;) a helyesírással és a 14 éveddel, még külön-külön sem lehetsz pilóta vagy csapatvezető, nemhogy egyszerre.

Kb. 3-4 év múlva (18 évesen ,jogosítvánnyal) újra nekifuthatsz a kérdésnek, bár az is lehet, hogy addigra, már más sportért fogsz rajongani.


Addig szimulátorozz!

Ott egyszerre lehetsz pilóta, csapatfőnök, konstruktőr, szerelő, szponzor.

Olyan autót választhatsz ami tetszik, nem kell hozzá műhely, szervizcsapat, tréningautó, fölösleges a drága sisak, tűzálló ruha, stb.

...és nem kerül milliókba.... ;)

2017. szept. 11. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 D. Brasco ***** válasza:
9%
Feleslegesen tetted fel ezt a sok kérdést .....a rallyhoz ugyanis nem kell mas csak egy minimum 8 szamjegyű bankszámla,ahol nem feltétlen hátrány ha az eleje nem 1-essel kezdődik hanem valami attól nagyobb szammal.......
2017. szept. 11. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Mióta élek az autókért és motorokért rajongok így nem fog elmúlni ez a vágy amúgy csak később fogok hozzákezdeni, egyetem után és először szerintem amatőr szinten fogok versenyezni és ha jól megy akkor lépek tovább.
2017. szept. 11. 14:46
 8/23 D. Brasco ***** válasza:
3%

Te melyik részét nem értetted annak amit irtunk??

A rally nem matek verseny hogy megtanulom az anyagot azt ha jó vagyok benne akkor majd szintet lépek!Ez egy technikai sport amihez érzék kell,es az hogy te rajongassz az autokert nem jelenti azt hogy ez a képesség meg is van benned!A másik meg az anyagi része............de igazából szerintem ide felesleges is lesz mar bármit is írni mert mar mondtuk egy páran hogy a kezed belelóg a bilibe,de ahogy elnézem számodra ez egy teljesen jó állapot!Úgyhogy további jó álmodozast!

2017. szept. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 veterán vas ***** válasza:

Kérdező!

Tudod, én is rajongok sok mindenért. Többek között a latin gitárzenéért, és az impresszionista festményekért. Mégsem állítom, hogy valaha is Santana-szinten fogok gitározni, vagy elsajátítom a Monet-féle ecsetkezelést.

Az ember életében vannak bizonyos határok, amiket tudomásul kell venni.

2017. szept. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
És van valami olyan autósport amihez nem kell sok pénz(milliók) és kipróbálhatom magamat hogy hogy teljesítek.Egyébként szerintem van tehetségem csak még nincs gyakorlatom.
2017. szept. 11. 15:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!