Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi szerint kell autó akkumulát...

Mi szerint kell autó akkumulátort venni?

Figyelt kérdés
Elromlott a kocsiban az akku, újat kell venni, de neten ahogy nézegettem több féle van...a régi akkura nincs semmi írva..Mi a külömbség a 62aH, 60aH vagy a 64aH-s között?

2017. szept. 13. 21:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Az Ah (amperóra) a kapacitása. Kisebb ne legyen, mint volt, nagyobb lehet. Az ilyen 2 Ah-s különbség nem jelentős. Egyébként a dízelautókba jellemzően nagyobb szokott kelleni.


Amúgy ami még fontos lehet, az az akkumulátor mérete és hogy melyik oldalán vannak az érintkezői. Ha ezek nem stimmelnek, akkor nem fogod tudni berakni a helyére.

2017. szept. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
52%

Bal + vagy jobb +, nem mindegy. A pozitív saru melyik felén van.

Sokkal nagyobbat ne vegyél, mert a generátor nem tudja normálisan tölteni. Autódba pl. a 82 Ah-s, ami egy nagy dízel gépbe való.

2017. szept. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Benzines kocsim van, és megtaláltam a paramétereket...a régi ami elromlott 12V 72aH 360 A volt, a mostani pedig amit a havertol kaptam az 12V 74aH 680 A...szóval most olyat vegyek mint a második?
2017. szept. 13. 22:00
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez jó bele, a 680 az nyilván az inditó áram. Ez a szám ha nagyobb az jobb. A többi adat az jó.
2017. szept. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kisebb ne legyen, de a nagyobbat meg meg kell mérni, hogy be férjen a helyére. Tehát sokkal nagyobbat nem tudsz bele tenni. Az jó a 62 helyett a 64. A 680 inditó áram is tökéletes.
2017. szept. 14. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!