Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » BMW E46 költségei, mit ajánlan...

BMW E46 költségei, mit ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Első kocsivásárlásom előtt állok. A keret 1 millió forint. Ha jobban jövök ki nyugati behozatalon is gondolkodom.


Mivel 20 éves vagyok, szeretnék fiatalos autót, ami gondolom érthető. Sosem rajongtam a tuning verdákért, meg az autókért különösebben.


Ami örök szerelmem az a 2002 körüli/utáni Mazda 6.

Ennek a vásárlásról azért kezdek letenni, mert 1 milláig csak rozsdásakat lehet 'elvileg' találni, ami tetszik már 1.2-1.4 milla körül mozog.


A másik lehetőség egy Opel G Astra Coupe , ami a külseje miatt tetszik és a sportossága miatt. Sokan lebeszéltek róla, hogy nem a legjobb választás.


Most kezdtem el kacsintgatni a BMW irányába. Leszögezném, sosem vonzott ez a márka, mindig lenéztem azokat a 18 éveseket akik 25 éves BMW-kel vagiznak.

Az én BMW vásárlásom nem ezt a célt szolgálná. Városban használnám normális vezetési stílussal.

E46-okat néztem, nagyon tetszik mindegyik.


A kérdésem igazából az, hogy mi igaz a régi szóbeszédből, hogy BMW-re a gatyád rá fogod költeni? Csak benzines jöhet szóba!

Vészesebb a javítása mint a Mazdának vagy Opelnek? Logikusan gondolva elég sok van az utakon, ezért azt gondolnám az alkatrész sem drága. Egy srác mondta, hogy bontóból bármit hoz hozzá. De pl. ha nagyobb gáz van, akkor drágább?


Ti mit ajánlanátok, melyiket válasszam? Tudom megtehetném, hogy veszek egy megbízhatóbb suzukit pl. de egyszer vagyok 20 éves vagy mi szeretném ha tetszene, amiben ülök. Viszont mivel nincsenek milliós kereseteim, ezért nem tudnék megengedni havi százezreket rákölteni..



2017. szept. 14. 14:19
 1/8 A kérdező kommentje:
Honda Accordok tetszenek még, de az nincs milla körül.
2017. szept. 14. 14:22
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem drágább az E46 fenntartása a kategóriatársaitól.


Viszont szerintem 1 milláért a kínálat alja van, amit én messze elkerülnék.

2017. szept. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az Astra kupé teljesen jó, azt venném. Ha a belseje tetszik, az külön jó, mert az a leggyengébb pontja. Fenntartása nem egetverő, legalábbis biztos lehetsz benne, hogy nem éri el egy BMW szintjét. Azon kívül szép is, a Bertone stúdió hozta a formáját, amikor megrajzolták. Különlegesebb is, mint egy BMW, mert ma már tényleg mindenkinek az van.

20 éves létedre nagyon jól látod, az autót nem csak megvenni kell, hanem fenntartani is. Úgyhogy az Astra egy olyan ésszerű választás lehet, ami valamennyire egyedi is (kupé karosszériával), de mégis ésszerű, és kedvező fenntartású autó. Csak vizsgáltasd át egy szervizben, nehogy utólag derüljenek ki súlyosabb hibák, mert akkor még rámehet pár százezer forint a vételáron túl. Ez minden márkánál így van egyébként.

A Mazda 6-osok azért vannak 1 millió alatt is, mert tényleg rohad mind, azokat hanyagolnám.

2017. szept. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az Astra coupe tényleg jó választás, kerülendő a 2.2 benzin motor, vezérműlánc betegsége van, illetve az X20XEV 2 literes benzinmotor, nekem az volt, 136Le, szépen megy, nem túl harapós de jól húz, a fogyasztása miatt kerülendő illetve nincs is sok belőle otthon. Az 1.6 is elegendő városi közlekedésre, ha sportosan vezetsz, az 1.8 a tökéletes választás. Van erősebb, de jobb nincs.
2017. szept. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

1.000.000 nem kapni normális Mazdát, 1.200.000 meg már nincs rá? Érdekes.

A kinti enegyvenhat sem áll meg olcsóbban.

2017. szept. 14. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az utsónak igaza van nem a bélyemcvéből áll a világ rengeteg jó autó van ezen kívűl,vagy baj hogy azokat nem istenítik annyira a kis csitrik?
2017. szept. 14. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Utolso te nem olvastad el a leirasom igaz?:) leirtam, hogy sosem voltam BMW b*zi raadas elitelem ezeket.

A Mazda 6 meg nem egy hypeolt jarmu szerintem 15 evesen.


A normalis valaszoloknak koszonom, a BMW-t ki is zartam.

Egyebkent leirtam azt is, hogy 20 evesen szeretnek olyan autot ami lazba hoz ha ranezek.


Bocs az ekezetek hianyaert:)!

2017. szept. 14. 23:28
 8/8 anonim ***** válasza:

"A Mazda 6 meg nem egy hypeolt jarmu szerintem 15 evesen. "


A Mazda 6nak tényleg nincs hype-ja, viszont nálunk még tartja magát a "japán az isten" szemlélet, és orrba-szájba hordják be a 6-os Mazdákat. 1 milla környékén már lehet azzal is akkorát szívni, mint egy pusztulat BMWvel.

Ha jól tudom a dízelhez pl nincs utángyártott lendkerék, az origi meg 270 000 pénz (míg a többihez azért találni már bőven 200 alatt is). Probléma még a Mazdánál, hogy rohad.


Ha megnézed a Mazda6 kínálatot a használtautón akkor be tudod lőni kb mi az normál ár és honnan érdemes a normális, jó állapotú példányokat keresni. Gyanítom ez utóbbi nem az 1 millás kategória lesz.

2017. szept. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!