Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Bőrruha használható túraendúró...

Bőrruha használható túraendúrózáshoz?

Figyelt kérdés
Olvasgattam, a motoros bőrruhákat jellemzően a "gyorsaknak" ajánlják. Én túraendúróval járnék, leginkább aszfalton, rossz minőségű aszfalton. Szeretem a bőrt, de nem tudom mennyire hülyeség egy klasszikus fekete bőrruhát vennem. Kezdő vagyok.

2017. szept. 15. 08:02
 1/2 anonim ***** válasza:
Textil ruhák sokszor praktikusabbak (több zseb, kivehető melegítő és szélvédő betétek, több szellőző, kényelmesebb), amiért szeretik őket, viszont ha elesel, bőr sokkal jobban véd. Igazából 50-es robogóra is nyugodtan felvehetsz bőrt, nincs erre szabály.
2017. szept. 15. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem sebességfüggő a ruha választás. Ha nem jársz pályára ( versenypálya) és túragéped van, akkor praktikusabb a kordúra. ( Nekem bőroverállom van, de már nem sportmotoron motorozom ). A bőr valóban jobban védhet, de az országúti motorozás egészen más mint a pályán döngetni, egy szalagkorlátnak csapodást úgyanúgy megérzel mindkét fajta ruhában.

A bőr ruhával az a baj, hogy melegben ha állsz hamar belesülsz, ha pedig hűvösebb idő jön akkor hamarabb megérzed a hideget.

Szerintem a te céljaidat egy fényvisszaverő csíkos, kordúra szett jobban kiegészíti.

2017. szept. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!