Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fél millió forintból kijönne...

Fél millió forintból kijönne papírozással együtt az, hogy Suzuki motort rakatok egy Wartburgba?

Figyelt kérdés

Tetszik a Wartburg, kényelmes is számomra, viszont hosszú útra nem igen mennék vele nem tartom túl megbízhatónak a motorját, viszont most találtam egy Swiftet ami rommá van rohadva , de motorja pöpec, és egy Wareszt amit kis kasznizással rendbe lehetne hozatni, úgy számoltam, hogy 80ezer a Suzuki 100 a Waresz átírásokkal együtt 280 ezer, belefér még a papírozás, hogy másik motort kap a Wartburg? Egyáltalán működik ez így?


Eleinte még csak tapogatózom... még nem biztos, hogy belevágok a projektbe, de a szerelőm régebben említette, hogy 50 ezerért kicserél egy motort, de az más autó volt ( Opel ).


Suzuki motorba megbízok.


2017. szept. 15. 19:29
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Wartburga nem tehetsz Suzuki motort.

Ezzel már el is bukott a mutatvány.

2017. szept. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Miért?
2017. szept. 15. 21:02
 3/7 anonim ***** válasza:
28%
megcsinálhatod, mint a 90es évek elején a ladába fiat mocikat raktak. viszont nem lehet papirozni
2017. szept. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
49%

Kezdjük ott, hogy nem csak motort kéne abban cserélni.

Ott a fél autót át kéne egy ilyen művelethez alakítani. kezdve ott, hogy a váltó rögtön kuka, egy kétüteműhöz illő váltó nem fog passzolni egy sima benzinmotorhoz, akkor egyúttal meg kell oldani a váltórudazatot is... Ja meg az sem mellékes, hogy a Wartburgban a hűtés is hátul van a tűzfal előtt, szóval azt is meg kell oldani, hogy oda még beférjen a Suzuki motorjához tartozó elektromos venti stb, na meg igazából a hűtőjét is a sajátot illik.


Aztán jöhet az a része, hogy a kipufogót és az üzemanyag ellátást is meg kell oldani, szépen elvezetni...

Egyéb apróságokról ne is beszélgessünk, és ugye még ezek után jönne a papíroztatás, ami 99,9%-hoz nem jönne össze, mert egyszerűen ez nem az az ország, ahol ilyen szintű átépítést csak úgy átengednének.

2017. szept. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
45%

Nagy ötlet!

275 k-ért láttam műszakis suzukit kereskedésben!

2017. szept. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező a 2 vagy a 4 üteműbe akarsz Suzuki motort tenni?

A kétüteműbe elég macerás, a 4 üteműbe meg felesleges.


A "varnyú" 30-40 éve még csak megjárta, de mára már nem igazán megfelelő konstrukció, valljuk be: egy rakás szar! A csodálatos padlóból kinövő pedálok, a kenyérszervó, a bádog hangú ajtók. a tekerős ablakok mind a múlté.


Még ezzel is jobban járnál:

[link]

2017. szept. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

16 szelepes autóktól tartok, vagyis nem én hanem a szerelő mondta, hogy ne vegyek 16 szelepeset mert nem akar vele majd vesződni. :)


Most Suzukim van, de az tökéletes , városba... bár lehet csak a ülésekkel kéne szórakozni, láttam már Lada ülést Suzukiba. Kényelmetlen, az a baj. Waresz meg kiváló, engem nem érdekel a kenyér szervó, most is az van, meg a tekerős ablak a kedvencem, nem szeretem az ilyen kompjuteres autókat, hazudnak össze vissza, Opel is 23 éves ami van ( azt nem használhatom sűrűn mert vigyázni kell rá :D ) ott van fedélzeti , azt írja 300km-t mehetek 5 km múlva már csak 280.. szintmérővel meg semmire nem megyek, Suzukié tű pontos. És négyüteműt néztem ki, kétüteműnek az a sorsa, hogy maradjon kétütemű :D

2017. szept. 16. 16:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!