Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan kell Opel Omega A-n...

Hogyan kell Opel Omega A-n ablaktörlőt cserélni? ( kép)

Figyelt kérdés

Ahová jártam ablaktörlőt venni ott régen fel is rakták, most a bácsi fia van Ő meg nem segít. Apukám tudna csak Ő nem akar mert szerinte nem rég cseréltük ( 3 hónapja amúgy 1 éve ,de mindegy.) Szinte nem látok ha esik eső, nyáron gyantás szmötyi hullott rá a fáról és a gumira rászáradt, lehetetlen leszedni. Másik autón egyszerű, csak felhajtom a lapátokat, de itt nem tudom mert a motorháztető miatt nem tudom felhajtani, beleakad. Sehol semmi infót nem találok róla, hogy hogyan kell felhajtani. Most is esik az eső és mennem kéne dolgomra, és pakolni kéne amire nem jó a másik autó.


Itt egy kép, hogy lássátok milyen az ilyen autónak a kialakítása ablaktörlő szempontból.


[link]


2017. szept. 16. 09:31
 1/10 A kérdező kommentje:
Első ablaktörlőt, hátsó jó. :)
2017. szept. 16. 09:32
 2/10 Beviz Elek ***** válasza:
51%
Ha felnyitod a motorháztetőt akkor sem megy? Nem hiszem hogy szét kelljen bontani a kocsit.
2017. szept. 16. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem mert pont beleakad, próbáltam már.
2017. szept. 16. 09:40
 4/10 anonim ***** válasza:
51%

Le kell venni karral együtt a tengelyről.

Ha rá van rohadva akkor lehúzató is kell hozzá, ha nincs lehúztód áztasd fékolajjal és mozgasd.

Ha totál laikus vagy akkor inkább szólj valaki hozzáértőbbnek.

2017. szept. 16. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Tedd szerviz módba az ablaktörlőt, és akkor nem csak cserélni tudod a lapátokat, hanem akár letakaríthatod róluk a mocskot. :D


A legtöbb autón ha lekapcsolt gyújtásnál hosszan húzod az ablakmosót, akkor megemeli a lapátokat a cseréhez.


Na majd kikeresem neked a neten... :(

2017. szept. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Na ez pl. H Astra, de ahogy a németeket ismerem a többin is így működik:

https://www.youtube.com/watch?v=l7n52R7MLOc

2017. szept. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ó ez fantörpikus! Meg is nézem majd. Köszönöm szépen.
2017. szept. 16. 16:42
 8/10 anonim ***** válasza:

És ezt tudja egy A omega?

Kiváncsi vagyok mit ír majd.

2017. szept. 16. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Na sikerült??
2018. jan. 10. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem, nem foglalkoztam vele. Majd a szerelő nyáron, most garázsba van pár hónapig. :)
2018. jan. 11. 20:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!