Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy lehet leégetni a kuplungo...

Hogy lehet leégetni a kuplungot? Mire figyeljek vezetésnél hogy a legjobban kiméljem az autót?

Figyelt kérdés
hogyan lehet leégetni?
2010. máj. 27. 09:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Úgy lehet leégetni, ha a kelleténél hosszabban csúsztatod. Egyszerű ellene a megoldás: mikor már megindult az autó, az addiginál kicsit lendületesebben is lehet engedni a kuplungot, akkor már nem fullad le.

De mondjuk túlterhelés (emelkedőn nehéz utánfutó vontatása) vagy rossz beállítás (folyamatosan csúszó kuplung) hatására is leéghet.

2010. máj. 27. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Tolatás emelkedőn, vagy szűk helyre beállás futóval tolatva, megterhelt autóval tolatás. Előre menetben folyamatos felesleges kuplung csúsztatás. De egy biztos, ha ég annak jellegzetes szaga van.

Egyébként mint az első hozzászóló.

2010. máj. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Álló helyzetben beteszed 4.-be a váltót és csúsztatod. Ha már érzed a szúrós szagú ferrodol szagát,leégett a kuplungod. Ezt onnan tudom mert egy ismerősöm anyukája egy kereszteződésnél ezt tette. Nem is ment többet a 120-as Skoda,még egy métert sem,viszont a környék úszott a füsttől és a bűztől.
2010. máj. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Sok csúsztatással.
2010. máj. 27. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
én most tanulok autót vezetni és most nekem is sikerült kicsit megpörkölnöm :( az emelkedőn való elindulást gyakoroltuk, és a kelleténél nagyobb gázt adtam, és úgy csúsztattam.
2010. máj. 27. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!