Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vettem egy kocsit, de átírás...

Vettem egy kocsit, de átírás előtt ellopták. Ilyenkor mi a helyzet?

Figyelt kérdés

Vettem (a nagynehezen összespórolt pénzemből) egy régi Swift-et, adásvételi megvolt, hazavittem, majd este ellopták. Rendőrségen holnap bejelentem.

Ilyenkor hogyan tovább?

Átíratni nem tudom, mert ugye nincs eredetvizsgám, de ha nem íratom át akkor megbüntetnek.



2017. szept. 16. 19:59
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Ez szép extra speciális eset, de precedens biztos van rá.

Egyébként csak úgy mégis, azt írod este ellopták, tehát péntek este, és most szombat este van, de csak vasárnap akarod bejelenteni?


Csak nem kamu az egész?

Egyébként a rendőrségen el fogják mondani mi a teenedő. Ha meg az sem elég, akkro keress egy ügyvédet

2017. szept. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Igen, pénteken vettem, itthon leraktam olyan 19:00-19:30 között. Utána 20:30-kor indultam dolgozni a szomszéd városba. "Kicsit" megszaladt a műszak így 10:30kor sikerült elszabadulni 9:00 helyett. Viszont 12:00-kor egy munkatársam szülinapi bulijára voltam hivatalos. Már nem is mentem haza, inkább segítettem neki készülődni. Erre mikor 19:00 után kicsivel hazaértem mint egy hulla, azt kellett feldolgoznom hogy nincs meg a kocsi.

Elfáradtam, itthon pálinkázok és belül sírok.

2017. szept. 16. 20:22
 3/19 A kérdező kommentje:
Ja és mielőtt belekötsz: a szomszédok látták ahogy a ház előtt értetlenül állok és nem értették miért. Mondtam nekik hogy ellopták a kocsit amit tegnap vettem. Azt mondták hogy nem is láttak itt kocsit. 8:00-ra járnak dolgozni.
2017. szept. 16. 20:25
 4/19 anonim ***** válasza:

ilyenkor haladéktalanul be kell jelenteni a lopást. Azonnal be kell ballagni a yardra, és feljelentést tenni, nem pálinkázni.

valahogy nem életszerű.

2017. szept. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Nem kell ügyvéd, hanem a rendőrségi jkv-val bemenni a kormányhivatalba, és bemutatni az adásvételit, és a lopás tényéről készült bejelentést.

Ott majd eldöntik, mi a teendő. Mivel Lesz jkv-d, nem kell fizetni.

Vasárnap reggel is megteheted a feljelentést, ha ma éjjel nem.

2017. szept. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
70%
Ez is egy formája a forgalomból való végleges kivonásnak ;)
2017. szept. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Hány kulcsot kaptál az autóhoz?
2017. szept. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Hol a francba van az országnak azon pontja, ahol ellopnak egy ezer éves Swiftet is? Nagyon szar helyen laksz akkor hallod, én a házon is elkezdenék aggódni, ha egy Swiftet is képesek ott ellopni.
2017. szept. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Tehát, ahelyett, hogy kihívtad volna a rendőrséget leültél piálni... Grat... Szerintem ráérsz, majd májusban is bejelenteni, már úgyis mindegy.
2017. szept. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Ritka szerencsétlen ember lehetsz... menjél feljelentést tenni..


Amúgy igen, lopnak el Swifteket, én a sajátomat kamerával őrzöm míg nem lesz pénzem pajzsra, az egész technologia többet ér mint a kocsi, de miért ne?

2017. szept. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!