Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Astra H gtc-ben a sport...

Opel Astra H gtc-ben a sport gomb mire való?

Figyelt kérdés
Egy fél éve vettem egy Opel Astra H gtc-t a sport gomb megnyomására nem veszek észre semmi különbséget, ha esetleg valakinek van tapasztalata ezzel kapcsolatban légyszíves írjátok már le.
2017. szept. 16. 20:29
 1/10 anonim ***** válasza:

Lapozd fel a gépkönyvet...

Egyébként gázreakció, kormányzás, esetleg rugózás változhat, ha automata akkor váltókarakterisztika is. Legalábbis nálam VW-ben ezek (kivéve a rugózás, mert azt nem tudja)

2017. szept. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen ezeket olvastam én is de sajnos ebbél a valóságban nem tapasztalok semmit
2017. szept. 16. 20:40
 3/10 anonim ***** válasza:
Elég parasztvakítás. De amúgy mi is történhetne egy 1.6 benz-nél?
2017. szept. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
1.8
2017. szept. 16. 21:08
 5/10 anonim ***** válasza:

1,8 autómata tovább kihuzatja, olyannal jártam.

Kézi váltós nem hinném hogy érezhetőt produkál.

2017. szept. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Az enyém 1.8 kézi váltós
2017. szept. 16. 21:19
 7/10 anonim ***** válasza:
A gázreakción javít. (persze ne alacsony fordulaton várd a javulást)
2017. szept. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem is H Astrám van. Van sport gombom.

[link] (Saját autóról készült kép.)


Igaz az enyém 5 ajtós és dízel, de ez talán lényegtelen.

Ha hosszan nyomod a sport gombot, ki tudod vele kapcsolni az ESP-t. A km számláló helyén ki is írja, hogy "ESP Off". (Ennek a funkciónak még az értelmét nem találtam meg. Szerintem legyen csak bekapcsolva az ESP.) Visszakapcsolni is ugyan így tudod.


Ha röviden nyomod, világít a gombon a LED, be van kapcsolva a "sportos üzemmód". Erősebb nem lesz tőle az autó, de a gázpedálra élénkebben reagál. Kb félgáznál olyan, mintha sport funkció nélkül lepadlóznád.

Ezen kívül a kormányzás is közvetlenebb lesz. Ezen annyira sokat én sem veszek észre.

Valamint nekem IDS+ -os a futóművem. Felkeményíti a gátlókat, kevésbé rugózik az autó, inkább ráz. Ezt határozottan érezni.

Automata váltónál (nekem kézi van) a fokozatokat is jobban kihúzatja, később vált el.


Ha nem csinál semmit, akkor ott lehet valami gond van. Diagnosztikával (akár op-commal) meg kéne nézni, hogy nincs-e rá hibakód.

Gyári a sport gombod? Vázszám alapján le lehet kérni a gyári felszereltséget. Pl itt: [link] A nyelvet angolra állítva és bal oldalon beírva a vázszámot nekem pl ezt írja: "SWITCH SPORT MODE"

Ha nem ír ilyet, akkor lehet hogy az előző tulaj próbálta belefaragni, csak aztán rájött hogy a funkcióhoz olyan IPC kell ami ezt támogatja. De azt már nem akart (vagy nem talált bontóban olcsón megfelelőt hozzá) cserélni. De a gombot benne hagyta dísznek.

2017. szept. 17. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Még egy dolog eszembe jutott: az is lehet, hogy az előző tulaj agyatlanul turkált az autó agyában op-commal, és véletlenül kikapcsolta ezt a funkciót. Meg kéne nézni az összes vezérlőben, hogy a sportos üzemmód engedélyezve van-e.
2017. szept. 17. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ,megnéztem az adatait az autónak nekem is azt írja,hogy SWITCH SPORT MODE lehet akkor tényleg ki van kapcsolva rajta majd megnézetem.
2017. szept. 17. 14:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!