Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A kétütemű vagy a négyütemű...

A kétütemű vagy a négyütemű motor a jobb?

Figyelt kérdés

Azt hallottam, a kétüteműeknek jobb a hatásfoka, hatékonyabb és erősebbek is.

Ha hajókban kétütemű van akkor autókban miért nem lehet?



2017. szept. 19. 10:05
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
32%
Bizony a nagy tengerjárókban és a konténereket szállító teherhajókban, csakis kétütemű motorok vannak. Ja és az összes luxus jachtot is kétütemű hejtja. :-)
2017. szept. 21. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
0%

Felhasználási területtől függ. Motorkerékpároknál máig hülyére veri a 4T-t egy jól összerakott kétütemű. Gyorsaságiztam és crossoztam, mindkettőt 2T-vel, egy 500-as 4 hengeres kétütemű gyorsaságim mellett pályán bohóckodhattak a CBR-ek, Ninja-k, R1-ek, a kétütemű simán leiskolázta, persze egy ekkora 2T motort tudni kell megülni, mert nem olyan kezesbárány mint egy 1000-es 4T :)


Crossban ugyan ez van, a 250-es Rotax257-es blokkal szerelt gépem a 450-es 4T-nek kifújja az orrát... dárga hobbi manapság a 2T szeretete, de máig erősebbek és verhetetlenek... Ott van a MotoGP, ahogy kiszedték a 2T gépeket, egy élvezhetetlen szar lett, kétüteműeket nem hiába hívták a technika dinoszauruszainak, évről évre találtak plusz teljesítményt, és egyre inkább képes volt a 4T-k fölé emelkedni, mára simán egy szakadékot képezne a két motor.

2017. okt. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!