Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van már olyan hideg hogy...

Bolhapecér kérdése:

Van már olyan hideg hogy látszódjon a kipufogóból a pára?

Figyelt kérdés
Van egy Golf 4 em 1999 12 havi AHW motorkód. Nem rég volt teljes motor generál azóta kb 3000 km-t mentem vele. A mi nap mikor nyitottam ki a kaput hogy betolassak a garázsba láttam valami füstöt a kipufogóból. Ahogy közelebbről megnéztem valami víz szerű is csöpögött belőle( nem hengerfejes a hűtővizem nem fogy semmit) Az autóban nincs katalizátor még nem jött meg. A mostanit "kibelezték". Rövid távon mentem csak melegen még nem tudom meg szűnik e a jelenség. Remélem nem komoly a baj. A válaszokat előre is köszönöm.
2017. szept. 21. 22:31
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Az ami folyik a kipufogóból az víz ami benne van az üzemanyagban vagy a párás lwvegőből szívja be a motor
2017. szept. 21. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem, nem a benzinből és párából van, hanem égéstermék. A benzin égésekor szén-dioxid és víz keletkezik. Utóbbi kicsapódik, ha hideg a kipufogórendszer, mint pl. egy ilyen rövid úton. A napokban hűvös volt, és nagyon párás is a levegő, ezért látod gőzölni a kipufogót. Szerintem nincs miért aggódnod, főleg ha sem az olaj se ma víz nem fogy.
2017. szept. 22. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Rövidebb utaknál a pára ki szokott csapódni a kipufogóban, ez természetes. Mikor már picit meleg a motor, de még nem 90 fokos, akkor ez a viz elkezd kipárologni. 10 fok alatt ez már látszik rendesen, gőz formájában. Nem füst az. Legalább is remélem a tiedből is csak pára jött.
2017. szept. 22. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Olvass utána a "harmatpont" kifejezésnek és rájössz, hogy akár 25-30 foknál is látszik a kipufogó párája
2017. szept. 22. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen köszönöm a válaszokat amikor bemelegedett megszűnt a jelenség. Csak első kétségbeesésemben nem gondolkodtam.
2017. szept. 22. 09:36
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem is "füstöl" mint állat, benzines közvetlen befecskendezéses motor. Nulla az olaj és a vízfogyásom. Mégis... vannak ilyen motorok. Újkorától ilyen, 200.000 km van benne, eleinte aggódtam de már megszoktam.
2017. szept. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!