Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Régi járt Simson berúgókar...

Régi járt Simson berúgókar nem mozdul meg?

Figyelt kérdés
hali! Van egy Simsonom, nem ment 14 éve, ezért egy szerelő azt tanácsolta, hogy szedjem ki a gyertyát, és fecskendezzek be kétütemű motorolajat, így a letapadt gyűrűknek hátha jobb lesz stb.. így történt, belement 15 ml olaj, és vártam, hogy szépen lecsurogjon stb, majd gyertya nélkül nyomogattam a berúgókart, nagyon szépen járt benne a dugattyú. Nagyon sokáig rugdostam, hogy az olaj kifolyjon belőle, miután ez megtörtént beraktam a gyertyát. Na, most a gyertya benne van, megvan húzva, viszont a berúgókar meg sem mozdul, ha erőből tolom akkor csúszik. A gyertyán kicsit lazítottam, így hibátlanul lehetett, de ugye a gyertyánál kifújt. Betekertem újra, levettem a kipufogó csonkot hátha jó lesz, de nem. Most erőből taposom, 10 taposásból 1x átfordul a dugattyú, de amúgy nem. Mi lehet a probléma? gyertya nélkül tökéletes! A gyertya fején nem látszódik semmi olyan, hogy ütné a dugattyú, meg gyári gyertya, régen ezzel ment.
2017. szept. 23. 16:03
 1/3 anonim ***** válasza:
kuplung csúszhat szerintem, amiatt nem fordul át
2017. szept. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
behúzott kuplunggal hibátlan, Meg mondom gyertya nélkül is jó.
2017. szept. 25. 21:03
 3/3 anonim ***** válasza:

igen, mert ha behúzod a kuplungot akkor nyit vagyis csúszik ami azt eredményezi, hogy üresen rugdosod.

lehet rozsdás a henger belseje is, ne olajat önts bele hanem keverék benzint.

vedd le a fejet és látni fogod mi a helyzet.

gyertya nélkül nincs sűrítés vagyis szintén üresen rúgod.

próbáld lendületből rúgni, ha gyertya nélkül átfordul, gyertyával is át kell neki

2017. szept. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!