Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megéri venni egy 50ccm-es...

Megéri venni egy 50ccm-es supermotot?

Figyelt kérdés

Sziasztok!Jelenleg egy Simson S51N-em van.Gondolkoztam rajta,hogy a télen felújítanám hogy ne csörögjön a blokk,illetve tuningolnám (60ccm,4 felömlö,vrezo).Páran mondták már nekem hogy ne újítsam fel a simsont,hanem vegyek egy supermotot.Az lenne a kérdésem hogy mennyire jók ezek a supermotok?Megéri egyáltalán am kat.-ra supermotot venni?Kell az a 10-12 le,vagy elég lenne a felfúrt simson 6 le-je?Mennyire kell szerelgetni?Mert ha már vennék egyet,akkor hidegen is induljon elsőre,ne úgy mint a simson.:D

Válaszaitokat előre is köszönöm.



2017. szept. 25. 20:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Én inkább a Simsont újítanám fel. Azzal kevesebb baj van.
2017. szept. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Megéri venni, ha jót veszel semmi baja nem lesz. Aprilia SX 50-em van 3 éve, fékbetéten, láncon és lánckeréken kívül mást nem kellett cserélni. 0 fokban első rúgásra indul, Teljesen gyári, semmi tuning és 85 a vége, az utazója meg olyan 75 körül van. Megéri venni! Tuningolni Simsont fölösleges, csak a baj lesz vele, szinte semmivel nem lesz gyorsabb és nagyon sok pénz elmegy rá, többet is fog enni.
2017. szept. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Azt még nem mondtam hogy ha eladom a simsont + a zsebpénzemből össze fog gyűlni 160 000 ft.Ennyiből lehet venni jó supermotot?A riejukat néztem ki
2017. szept. 26. 06:36
 4/13 anonim ***** válasza:
Én meg azt mondom.Felujitani meg éri de ,gyári állapotra! Felesleges tuningolni.megy 10 km\h többel ? Meg hangosabb lesz..minek??
2017. szept. 26. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat,még nyugodtan írhattok
2017. szept. 26. 19:25
 6/13 anonim ***** válasza:
Supermotot mindenféleképpen. Azzal ha jót veszel nem lesz gondod! Rieju nem rossz, viszont ha találsz egy király Derbi Senda-t azzal jársz a legjobban! Yamaha DT-t semmiféleképpen.
2017. szept. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Bence0505 válasza:
Gyárilag az am6-os supermotok is csak 6-7 lovasak. Ha a simsont újítod fel a helyedben én is 60/4-et(nem pörgőset, hanem nyomatékosabbat) raknék rá, semmivel se rosszabb mint egy túlméretes 50-es henger, csak jól meg kell válogatni az alkatrészeket. Ha azt akarod hogy hosszú életű legyen, akkor vrezo árát inkább egy 60-as főtengelyre költsd és egy nagyobb karburátorra. A kipufogó szerintem maradjon. Így kapsz egy olyan motort ami megy 80-85-öt, 3-3,5-ös fogyasztással, jobban fog húzni mint a gyári de nem nagyon fog forogni annál többet. 160-ért kaphatsz azért egész jó Derbi Sendát, de azon kívül csak Riejut kapsz ami 2009-es évjárat fölött már mind taiwani, CPi meg egy taiwani szar úgyszint. Ha supermoto-t vennék akkor mindenképp apriliát, de azt 200 alatt(ami nem 20 éves és nem enduro) nem nagyon kapsz. Ezek mind 6 sebességesek és kb 75-80 a végük(a Generic Trigger meg a Rieju ezt se éri el) és kb megesznek 4-5 liter(mert ezek a motorok csak magas fordulaton mennek jól. Ha a simsonodnak a gyújtása jó és csak a blokkot kell felújítani és ha olyan tuningot raksz össze amit én ajánlottam, akkor tuti nyerő lesz és fog úgy menni mint egy supermoto. Innen már csak az dönt hogy külsőleg neked melyik a megnyerők. Henger: [link] (7000-es fordulat, 1 gyűrűs keystone dugó), [link] (nem szükséges, de a 6 lóerőt így biztos leadja), [link] (60-as hengert elvileg a gyári is elbírná, bár én kétlem). Ha esetleg kipun is gondolkodtál akkor egy 32 mm-es szettet érdemes beszerezni. [link] (ehhez kell egy 32-es könyék meg bilincs és hollander is. A vrezonál annyival jobb hogy nem hangos, így nem szúrnak ki a rendőrök, és ugyan úgynéz ki mint a gyári. Remélem tudtam segíteni és érdemes nézegetni a jackmotors.pl-t. Ha kell valami írj privátot vagy ide kérdésbe.
2017. okt. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Bence0505 válasza:
Amúgy a gyári simson az 3,75 ez 3. vagy 4. túlmérettel is max 3,8 lesz.
2017. okt. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Fogyasztásmérés nem úgy történik hogy mondok egy teljesen irreális számot a többi szimób>zi mivel ellenőrizni nem tudják, lelkesen bólogatnak.

1. Teletankolod - az átlag szimszonosnál itt elbukik a mutatvány. Az utolsó zsebpénzed elment a vrezóra. A tank felső fele folyékony benzint még nem látott.

2. Mész vele országúton, hosszú távon megállás nélkül. Nem, gyertyát sem cserélhetsz közben.

3. Ha a tartalékig leürül, megint teletankolod. Az itt betöltött benzint (literben) elosztod a megtett kiométerel 1/100 részével. Ha van még működő kilóméterórád. Vagy GPS-ed, az legalább pontos.

Így kapsz egy valós fogyasztási adatot, ami a motor jellegéből adódóan közelebb lesz az öt literhez, mint az 1.5-ös behazudott adathoz.

2017. okt. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Bence0505 válasza:
Utolsónak csak annyit nem kell ezzel kapcsolatban kioktatni mert én is így mértem le kilométer számláló plusz GPS. Ugyebár bejáratos motor volt és az elején kicsit sok volt a fogyasztás mert frissen fúrt hengerről van szó. Az első 100km-en 3,8 jött ki ami, utoljára már csak 2,8 volt 900 km-nél. Meg mi az hogy simsonos nem tud teletankoni egy motort? Egy supermotos mivel okosabb? Na ezzel szemben az am6 ami ott indul meg ahol a simson maxon forog vagyis logikus hogy a sámson kevesebbet eszik. Hiába 6-7 lovas gyárilag az am6, de 4 lovas simsonnál jóval nyomatékszegényebb mar jobban gyorsul a gyárilag 2-vel kisebb lánckerékkel.
2017. okt. 12. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!