Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megállhatok egy fizetéses...

Megállhatok egy fizetéses parkolóban amíg az ismerősöm beszáll az autóba (kb 2 perc) vagy ilyen esetben is parkolási díjat kell fizetni?

Figyelt kérdés

2017. szept. 26. 21:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha van jogsid, akkor tudnod kellene a megállás és a várakozás (parkolás) közti különbséget.

Ha csak az utasok be- és kiszállásáig de max. 5 percig állsz és az autónál maradsz akkor csak megállás, tehát nem kell fizetni.


Amúgy meg ha fizetős övezetben órákig ülsz az autóban akkor se kapsz pótdíjat, mert nem foglalkozik veled a parkolóőr.


Az ellenpélda, hogy ha magán fizetős parkolóba állsz be, akkor hiába nem mozdulsz az autó mellől fizetned kell.

2017. szept. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
5 percen belül még megállásnak számít, fizetni csak a várakozásért kell.
2017. szept. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Parkolás = várakozás.

A megállás még nem minősül várakozásnak.

Viszont, ha sorompóval védett parkolóhelyre állsz be, ott előfordulhat, hogy csak fizetés ellenében tudsz kijönni.

Parkoló automatáknál nem véletlen az 5 perc türelmi idő - az a "határvonal" a megállás és a várakozás között, illetve, hogy a vezető a járműben tartózkodik a megállás ideje alatt.

2017. szept. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat.
2017. szept. 26. 21:49
 5/7 anonim ***** válasza:
En mar vartam 20-30 percet parkolo automatas helyen kocsiban ulve jegy nelkul. Az ellenorok tobbszor elmentek mellettem, de semmit nem szoltak.
2017. szept. 26. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Megállhatsz. Azért sem foglalkoznak a parkolóőrök a bent ülő várakozóval, mert az autót le kell fényképezni és olyan állapotában, hogy nem ül senki benne. Hogy készítsen róla fotót úgy, ha közben belülről rávigyorogsz? :)


Én mindig azt mondtam anyámnak, hogy inkább álljon be a fizetőparkolóba fizetés nélkül, minthogy táblával tiltott helyen parkoljon, mert 50% az esélye hogy megússza fizetés nélkül. Ha fizetnie kell, akkor is 3000 Ft és nem 30.000 Ft, ami a feljelentést jelentené a tiltótábla miatt. De akkor ennyi erővel meg vesz 110 Ft-ért egy félórás jegyet és nyugodtan alszik aznap :)

2017. szept. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Utolsó, nagyon kellemes hely lehet az, ahol 3000 Ft a parkolási pótdíj :)
2017. szept. 27. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!